A3 Haber

Boğaziçi protestolarına destek veren Kaftancıoğlu’ndan Soylu’ya yanıt

Boğaziçi protestolarına destek veren Kaftancıoğlu’ndan Soylu’ya yanıt

Boğaziçi protestolarına destek veren Kaftancıoğlu’ndan Soylu’ya yanıt
Ocak 08
14:00 2021

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Boğaziçi’ne rektör atanan Prof. Melih Bulu’ya yönelik protestolara katıldığı için kendisini suçlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, “CHP’si ve CHP’li il başkanları illerindeki tüm kesimlerin sorunlarıyla ilgilenir” yanıtını verdi.

İçişleri Bakanı Soylu, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör atanan Melih Bulu’yu protesto gösterilerine katılan CHP’li Kaftancıoğlu’na tepki gösterdi.

Protestocuları ‘terörle iltisaklı militanlar’ olarak nitelendiren Soylu, Kaftancıoğlu’na yönelik şu ifadeleri kullandı:

“Bir siyasi parti il başkanının, üniversitedeki bir rektör atamasında oranın önüne terörle iltisaklı militanlarıyla beraber gelenlerin içerisinde ne işi var? Bu ülke, çok badire geçirdi, çok zorluklardan geçti, bu tip militan ruhlu insanları da ülkenin huzurunu bozmak isteyen siyasileri de çok gördü. Ama bu tezgaha bu ülke bir kez daha düşmez. Vandallar gibi üniversitenin kapısını kırdılar, orası bilim yuvası.”

​Soylu’nun suçlamalarına Twitter hesabından yanıt veren CHP’li Kaftancıoğlu, “CHP’si ve CHP’li il başkanları illerindeki tüm kesimlerin sorunlarıyla ilgilenir, takipçisi olur ve haklı mücadelenin yanında yer alırlar. Kibir göstermez davetlere de icabet ederler. Kıskanmayın ne olur, çalışın sizin de bizler gibi il başkanlarınız olur” dedi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER