A3 Haber

Kadir Şeker’in kurtardığı Ayşe Dırla, eroinle yakalanıp tutuklanmadan önce bıçaklı kavgaya karışmış

Kadir Şeker’in kurtardığı Ayşe Dırla, eroinle yakalanıp tutuklanmadan önce bıçaklı kavgaya karışmış

Kadir Şeker’in kurtardığı Ayşe Dırla, eroinle yakalanıp tutuklanmadan önce bıçaklı kavgaya karışmış
Ocak 12
12:05 2021

Konya’da Ayşe Dırla’nın uyuşturucudan tutuklanmadan önce bıçaklı kavgaya karıştığı ortaya çıktı. Kadir Şeker, Ayşe Dırla’yı darp eden sevgilisi Özgür Duran’ı çıkan kavga sonucunda öldürmüş ve 12.5 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Kadir Şeker’in kurtarmaya çalıştığı Ayşe Dırla ve dini nikahla birlikte yaşadığını öne sürdüğü Murat Hanlı, 29 Ekim’de yanlarında 900 gram eroinle yakalanmaları sonucu mahkemece tutuklandı.

Dırla, mahkemedeki ifadesinde, “Ben uyuşturucu kullanmıyorum. Murat uyuşturucu bağımlısı. Uyuşturucuyu kullanmak için aldı. O gün akşam eve paketle geldi. Ben de görünce kızdım. Tekrar uyuşturucu bağımlısı olmasını istemiyordum. Geri götürmek istedik. Uyuşturucuyu aldığımız mahalleye geldiğimizde polis bizi yakaladı” dedi.

Öte yandan, Ayşe Dırla’nın, Murat Hanlı ile birlikte uyuşturucuyla yakalanmadan dört gün önce de merkez Karatay ilçesi Doğuş Mahallesi’nde kavgaya karıştığı ortaya çıktı.

Hanlı’nın kardeşi Ş.D.’nin, aralarında husumet olan Muhammed Delibaş, Eyüp Delibaş ve Fatih Delibaş ile kavga ettiği, bu sırada Fatih Delibaş’ı bıçakladığı belirlendi. Olaydan sonra gözaltına alınan Ş.D.’nin, ifadesinde, kavga sırasında ağabeyi Murat Hanlı ve Ayşe Dırla’nın da bulunduğunu söylediği öğrenildi. Ş.D., savcılıktaki ifadesinin ardından adli kontrol kararıyla serbest bırakılırken, soruşturma sürüyor.

Ne olmuştu?

Konya’da üniversite sınavlarına hazırlanan Kadir Şeker, geçen yıl 5 Şubat akşamı kaldığı teyzesinin evine giderken, Selçuklu ilçesi Yeni İstanbul Caddesi Piri Reis Parkı’nda, Özgür Duran’ın sevgilisi Ayşe Dırla’yı dövdüğü gerekçesiyle olaya müdahale etmek istemişti. Şeker, çıkan arbedede Duran’ı bıçaklayarak öldürmüştü. Olay sonrası tutuklanan Şeker, ‘kasten adam öldürme’ suçundan yargılandığı 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde, 14 Ekim’de önce ömür boyu hapse çarptırılmıştı.

Ceza, suçun ‘haksız tahrik’ altında işlendiği gerekçesiyle önce 15 yıla, ‘iyi hal’ indirimiyle de 12.5 yıla indirilmişti.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER