A3 Haber

Market sahibi, alışverişe gelen 14 yaşındaki çocuğa cinsel istismardan tutuklandı

Market sahibi, alışverişe gelen 14 yaşındaki çocuğa cinsel istismardan tutuklandı
Ocak 16
20:25 2021

Antalya’da alışverişe gelen 14 yaşındaki Y.K.’ye sarılarak maskesini çıkartmaya çalışıp cinsel istismarda bulunan market sahibi Yeter K. tutuklandı.

A3 Haber Merkezi | Antalya’nın Muratpaşa ilçesine bağlı Soğuksu Mahallesi’nde alışveriş yapmak için gelen 14 yaşındaki Y.K.’nin kolundan tutan market sahibi 47 yaşındaki Yeter K., “Neredeydin. Sen niye bu kadar güzelsin. Senin sevgilin var mı?” diye sordu.

Daha sonra çocuğa sarılıp cinsel istismarda bulunan market sahibi Yeter K’yi eliyle ittiren Y.K., eve gidip, odasına kapandı. Sürekli gözyaşı döken Y.K., olayı anne ve babasına anlatınca yaşanan cinsel istismar ortaya çıktı.

Markete giden çocuğun babası H.K, kendisine “Ben ettim, sen etme” diye yalvaran market sahibini polise şikayet etti. Markete gelen Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Araştırma ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, Yeter K.’yi gözaltına aldı. Sağlık kontrolü sonrasında ifadesi alınan Yeter K., adliyeye sevk edildi. Yeter K.’nin çocuğa 1.5 yıldır cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıktı.

Yeter K., ifadesinin ardından sevk edildiği adliyede, çıkarıldığı mahkemece ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçundan tutuklandı.