A3 Haber

Üç hafta sürecek yarıyıl tatili başladı: Öğrenciler karne heyecanını uzaktan yaşadı

Üç hafta sürecek yarıyıl tatili başladı: Öğrenciler karne heyecanını uzaktan yaşadı
Ocak 22
11:12 2021

Uzaktan eğitim sona erdi ve yaklaşık 18 milyon öğrenci üç hafta sürecek yarıyıl tatiline başladı.

A3 Haber Merkezi | Pandemi nedeniyle 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının ilk döneminde öğrenciler ve öğretmenler derslere EBA üzerinden evlerinden katıldı. Uzaktan eğitimle devam eden 2020- 2021 eğitim ve öğretim yılının ilk dönemi ise bugün tamamlandı.

İlk ve orta öğretim öğrencileri uzaktan eğitimde karne sevinçlerini de uzaktan yaşarken lise öğrencilerine karne verilmedi. 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının ikinci dönemi, 15 Şubat 2021 Pazartesi başlayacak.

Karne sevinçleri cep telefonlarıyla görüntülendi

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde 26 Kasım İlkokulu’nda sınıf öğretmeni Semra Sevim, öğrencilerine karnelerini EBA üzerinden gösterdi. Aileler ise çocuklarının karne sevinçlerini cep telefonlarıyla görüntüledi. Sınıf öğretmeni Semra Sevim, “Bu zor süreçte velilerimin ve öğrencilerimin bana verdiği destek için çok teşekkür ediyorum. İkinci dönemde sınıfımızda, hep birlikte görüşmek dileğiyle” dedi.

Karnesini tabletinden gören ikinci sınıf öğrencisi Emin Bozkur, “Öğretmenimi, arkadaşlarımı, okulumu özledim. İlk kez heyecansız bir karne alıyorum. Bir an önce arkadaşlarıma, okuluma, öğretmenime kavuşmak istiyorum. Canım öğretmenim sizi çok seviyorum” diye konuştu.

İdil Melek Çevik ise “Okulumu, arkadaşlarımı ve öğretmenimi çok özledim. Keşke öğretmenimin elinden karnemi alabilseydim” dedi.