A3 Haber

Türk gemisine korsan saldırısı: Bir kişi öldürüldü 15 kişi kaçırıldı!

Türk gemisine korsan saldırısı: Bir kişi öldürüldü 15 kişi kaçırıldı!
Ocak 23
23:15 2021

Gine açıklarında Türk mürettebatın yönettiği Liberya bayraklı gemi silahlı korsanlar tarafından rehin alındı. İlk belirlemelere göre, mürettebattan bir kişi öldürüldü, 15 kişi kaçırıldı. Gemi kaptanı ve iki mürettebat gemiyi güvenli bir limana götürüyor.

A3 Haber Merkezi | Batı Afrika ülkesi Gine açıklarında, Sao Tome’nin 100 deniz mili kuzeybatısında M/V Mozart isimli bir Türk gemisine Türkiye saati ile 15.00 sıralarında baskın düzenlendi. 15 kişi, Nijeryalı korsanlar tarafından rehin alınırken, gemi kaptanı ve mürettebat gemiyi güvenli bir limana götürdüklerini aktardı.

Nijerya’nın Lagos kentinden Güney Afrika’nın Cape Town kentine gitmek üzere yola çıkan geminin 19 mürettebatı bulunduğu bildirildi. İlk belirlemelere göre, Boden isimli Türk şirketine ait geminin mürettebatından 15 kişinin zorla götürüldüğü öğrenildi.

Korsanlar bazı sistemleri söktü, sadece radarla güvenli limana gidiliyor

Geminin kaptanı korsanların geminin bazı sistemlerini söktüğünü ve sadece radarla gemiyi güvenli bir noktaya götürdüğünü ve geminin kaptan yardımcısının da ayağından yaralandığını anlattı.

Nijeryalı korsanların pazarlık için haber beklediği de ulaşılan bilgiler arasında yer alıyor.