A3 Haber

Üniversitede “Erdoğan” göndermeli sorulara soruşturma açıldı

Üniversitede “Erdoğan” göndermeli sorulara soruşturma açıldı

Üniversitede “Erdoğan” göndermeli sorulara soruşturma açıldı
Ocak 28
14:33 2021

Marmara Üniversitesi’nde öğrencilere yöneltilen final sınavı sorularında Cumurbaşkanı Erdoğan’a yönelik göndermeli ifadeler kullanıldığı öne sürüldü. Üniversiteden yapılan açıklamada, konuya ilişkin soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Marmara Üniversitesi, İngilizce İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Bülent N. N.’nin final sınavında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a göndermeli soru sorduğuna ilişkin sosyal medyada yer alan iddialarla ilgili bir açıklama yaptı.

Konuyla ilgili soruşturma başlatıldığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Marmara Üniversitesi iktisat Fakültesi iktisat Bölümü’nden bir öğretim elemanının 2547 sayılı kanunun 40/a maddesi ile görevlendirildiği Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde, Introduction to Economics I dersinin test olarak yapılan final sınavındaki seçeneklerden bazılarında, Sayın Cumhurbaşkanımızın adına yakışıksız bir biçimde gönderme yapıldığı ve öğrenciler üzerinde algı yaratılmaya çalışıldığı iddiaları üzerine adı geçen hakkında derhal idari soruşturma başlatılmıştır.”

Öğretim Üyesi Bülent N. N.’nin sorduğu soruların bazıları bu şekilde olduğu belirtildi:

“Tayyip’e sor”

Öğrencilerden “Ayakkabı almak istiyorsun ancak çok pahalı. Ne anlama gelir?” sorusunun cevaplandırılmasının istendiği bir soruda, “Tayyip’e sor” şıkkına yer verildi.

“Tayyip her zaman kazanır”

Bir başka soruda ise “Ticarete kapalı küçük bir kasabada herkes fındık üretiyor. Serbest ticarete kadar kimin refahı artacak?” ifadesi öğrencilere yöneltiliyor. Cevaplar arasında “Tayyip her zaman kazanır” şıkkı bulunuyor.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER