A3 Haber

AKP’den sigara ve alkolle ilgili yeni yasaklar: Meyhanelere “Meyhane” ismi verilmesi yasaklanıyor!

AKP’den sigara ve alkolle ilgili yeni yasaklar: Meyhanelere “Meyhane” ismi verilmesi yasaklanıyor!

AKP’den sigara ve alkolle ilgili yeni yasaklar: Meyhanelere “Meyhane” ismi verilmesi yasaklanıyor!
Şubat 01
11:09 2021

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, BMYK toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, alkol ve tütün bağımlılığına karşı yeni yasaklar getirileceğini söyledi. Oktay, alkol ve tütün satışı yapıldığını gösteren reklam niteliğindeki tabela ve ayaklı panoların kullanımı ile ‘meyhane, tobacco shop, nargile cafe’ gibi isimlerin dükkân ismi olarak verilmesinin önüne geçileceğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, başkanı olduğu Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu (BMYK) toplantısında alınan kararlara ilişkin yeni açıklamalar yaptı. Oktay, alkol ve tütün ürünlerinin satışına ilişkin yeni yasakların getirileceğini söyledi.

Milliyet’ten Abdullah Karakuş’a konuşan Oktay, Sıra dışı bir yıl olan 2020’nin etkisiyle gelecek yıl ve sonrasında ciddi bir bağımlılık dalgasıyla karşılaşmamak adına 2021’de de aynı kararlılığı gösterip, bağımlılıkla çok boyutlu mücadele anlayışını yaygınlaştırarak sürdüreceğiz. Öncelikle 2021 yılında ‘bağımlılık ile mücadele seferberliği’ başlatılması ve bu kapsamda da sigara, nargile, alkol, uyuşturucu ve dijital bağımlılıkla mücadelenin takvimlendirilerek ülke çapında bir kampanyaya dönüştürülmesi yönünde bir çalışmamız var” dedi. Oktay, “Uyuşturucu ile mücadele, tütün ve tütün ürünleri ile mücadele, alkol bağımlılığıyla mücadele, davranışsal bağımlılıkla mücadele” şeklinde 4 kategoriye ayırdıklarını açıkladı.

‘Meyhane, tobacco shop, nargile cafe’ gibi isimleri kullanmak yasaklanıyor

Oktay, alkol ve tütün satışı yapıldığını gösteren reklam niteliğindeki tabela ve ayaklı panoların kullanımı ile ‘meyhane, tobacco shop, nargile cafe’ gibi isimlerin dükkân ismi olarak verilmesinin önüne geçileceğini ifade etti.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER