A3 Haber

Millî Eğitim Bakanı Selçuk, yüz yüze eğitim sürecine geçişin detaylarını açıkladı

Millî Eğitim Bakanı Selçuk, yüz yüze eğitim sürecine geçişin detaylarını açıkladı
Şubat 02
10:40 2021

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitim sürecine ilişkin kararları açıkladı. 15 Şubat’ta anaokullarında tam zamanlı açılacak,  1 Mart’ta ilkokul, 8. ve 12. sınıf öğrencileri yüz yüze eğitim için okula dönecek. Bakan Selçuk, yüz yüze eğitime başlayacak öğretmenlerin de şubat ayında koronavirüs aşısı olmasının planlandığını duyurdu.

Bakan Selçuk gazetecilere yaptığı açıklamada, “Köy okullarımızı tüm kademelerde 15 Şubat’ta yüz yüze ve tam zamanlı olarak açıyoruz. 1 Mart’tan itibaren özel gereksinimli öğrencilerimiz için de özel eğitim okullarımız ve sınıflarımız eğitim vermeye başlayacak.1 Mart tarihinde okullarımız, sınav döneminde olan 8. ve 12. sınıf öğrencilerimiz için de kapılarını açacak. 1 Mart Pazartesi ilkokullarımız tüm sınıf düzeyleriyle açılacak. Öğrencilerimiz eğitimlere seyreltilmiş şekilde haftada 2 gün devam edecek. Lise öğrencilerimizin birinci dönemden kalan sınavları, mart ayı içerisinde planlanarak yüz yüze gerçekleştirilecektir” dedi.

Selçuk’un açıklamalarından satırbaşları şöyle:

  • 15 Şubat’ta tüm bağımsız anaokullarımızı da tam zamanlı açma kararı verdik.
  • 1 Mart’tan itibaren özel gereksinimli öğrencilerimiz için de özel eğitim okullarımız ve sınıflarımız eğitim vermeye başlayacak.
  • 1 Mart tarihinde okullarımız, sınav döneminde olan 8. ve 12. sınıf öğrencilerimiz için de kapılarını açacak. 1 Mart Pazartesi ilkokullarımız tüm sınıf düzeyleriyle açılacak. Öğrencilerimiz eğitimlere seyreltilmiş şekilde haftada 2 gün devam edecek.
  • Lise öğrencilerimizin birinci dönemden kalan sınavları, mart ayı içerisinde planlanarak yüz yüze gerçekleştirilecektir.
  • Öğrencilerimizin okullarımızda yüz yüze eğitime katılımları geçen dönemde olduğu gibi yine velilerimizin kararına bağlı olacak.