A3 Haber

“Tank palet” davasına karar: Kılıçdaroğlu 100 bin TL tazminata mahkum oldu

“Tank palet” davasına karar: Kılıçdaroğlu 100 bin TL tazminata mahkum oldu

“Tank palet” davasına karar: Kılıçdaroğlu 100 bin TL tazminata mahkum oldu
Şubat 04
12:23 2021

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a 100 bin TL manevi tazminat ödemesi kararlaştırıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 26 Kasım 2019’daki partisinin TBMM grup toplantısındaki konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan sözleri nedeniyle 100 bin liralık manevi tazminata mahkum edildi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 26 Kasım 2019’da partisinin TBMM’deki grup toplantısında yaptığı konuşmada, şunları söylemişti: “Kendi silah fabrikasını yabancı bir orduya peşkeş çekenlere dünyanın her tarafında vatan haini denir. Kendi silah fabrikasını yabancı bir orduya peşkeş çekenlere dünyanın her tarafında vatan haini denir, aynen söylüyorum. Cesaret edip dava bile açamıyor. Demiş ki ‘Efendim Kılıçdaroğlu hakkında tazminat davaları açtım, hepsini kazandım.’ Ben senin nasıl kazandığını bilmez miyim? Man adasını da ben kazandım, ne diyeceksin şimdi? Demek ki götürdüğün paralar doğru.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun bu sözleri nedeniyle 250 bin liralık manevi tazminat davası açtı. Ankara 7. Asliye Hukuk Mahkemesince görülen dava karara bağlandı. Mahkeme, davanın kısmen kabulüne karar vererek, Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan’a 100 bin lira manevi tazminat ödemesine hükmetti.

Kılıçdaroğlu, tazminata mahkum edilmesine ilişkin soru üzerine şunları söyledi: “Tank palete ne yaparsa yapsın ben haklıyım. Ordunun en önemli fabrikasını Katar Ordusu’na peşkeş çekti mi, çekmedi mi? Bakın peşkeş çekti diyorum. Bir dolar, bir sent, bir kuruş almadı bedava verdi. Onların yargıçları beni tazminata mahkum edebilirler hiç önemli değil. Alayı bile gelebilir ama ben inandığım yolda bu ülkenin çıkarları için her türlü mücadeleyi yapmakta kararlıyım. Tarih beni haklı çıkacak onları da mahkum edecek ben bunu gayet iyi biliyorum.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER