A3 Haber

Erdoğan’la Bahçeli arasında “yeni Anayasa” görüşmesi

Erdoğan’la Bahçeli arasında “yeni Anayasa” görüşmesi

Erdoğan’la Bahçeli arasında “yeni Anayasa” görüşmesi
Şubat 05
14:27 2021

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli’yle görüşmesinin ardından açıklama yaparak “Seçim Kanunu ve Siyasi Partiler Yasası’yla ilgili neler yapabiliriz? Bunun üzerinde de durduk” dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli’yle yeni Anayasa üzerine konuştu.

Erdoğan, görüşmeyle ilgili konuşarak “Seçim Kanunu ve Siyasi Partiler Yasası’yla ilgili neler yapabiliriz? Bunun üzerinde de durduk” dedi.

“Seçim Kanunu ve Siyasi Partiler Yasası’yla ilgili neler yapabiliriz?”

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

  • Bahçeli’yle ilgili biliyorsunuz belli aralıklarla görüşmelerimiz oluyor. Bu ara malum Türkiye’nin yeni bir anayasaya ihtiyacının olduğu dönemde, bu konuyla ilgili olarak Bahçeli de düşüncelerini zaten açıklamıştı.
  • Seçim Kanunu ve Siyasi Partiler Yasası’yla ilgili neler yapabiliriz? Bunun üzerinde de durduk.
  • (Boğaziçi) Şu anda Boğaziçi Üniversitesi’ndeki olayları, oradaki öğrencilerimizin bir olayı olarak tanımlamak mümkün değil.
  • Oradaki öğrencilerimizle uzaktan yakından alakası yok. Bu işin başını hem siyasetin bir boyutu çekiyor, dün HDP’nin Kadıköy’de yapmış olduğu çağrı ve gösteriler bunun bir göstergesidir.
  • Ana muhalefet partisinin görevi ortadadır. Bununla beraber ortak hareket ettikleri akademisyenler de içinde yer alıyor. Akademisyenlerin içerisinde bunu kabullenmeyenler de var. Birçoğu maalesef hala şunu öğrenememişler, bu ülke bir hukuk devletidir.
  • (Boğaziçi Üniversitesi eylemleri) Yürekleri yetse Cumhurbaşkanı istifa etsin diyecekler.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER