A3 Haber

AKP’li belediyede ‘taciz iddiası’ tartışılmak istendi: Belediye başkanı toplantıyı terk etti

AKP’li belediyede ‘taciz iddiası’ tartışılmak istendi: Belediye başkanı toplantıyı terk etti

AKP’li belediyede ‘taciz iddiası’ tartışılmak istendi: Belediye başkanı toplantıyı terk etti
Şubat 07
12:13 2021

AKP’li Mamak Belediyesi çalışanı R.D.’nin, belediye meclis üyesi bir kadını taciz ettiği iddiasına ilişkin tartışmalar bir kez daha Meclis toplantısına taşındı. İlk toplantıdaki iddiaları yalanlayan Belediye Başkanı Köse bu kez de konuşmak isteyen Meclis üyelerine söz vermeyerek salonu terk etti.

Ankara Mamak Belediyesi çalışanı R.D.’nin belediye meclisi üyesi bir kadını taciz ettiği iddiasıyla ilgili belediye meclisinde yaşanan tartışma, önceki gün gerçekleştirilen toplantıya da yansıdı. Taciz iddiası hakkında konuşmak isteyen meclis üyelerine söz verilmedi, Belediye Başkanı Murat Köse toplantıdan ayrıldı.

İddiaları yalanladı

BirGün’den Mustafa M. Bildircin’in haberine göre, Mamak Belediyesi çalışanı R.D.’nin, AKP kontenjanından belediye meclisinde bulunan bir kadını sözlü ve fiili olarak taciz ettiği iddia edildi. Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, CHP Mamak Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Ferat Tokmak’ın 1 Şubat’taki meclis toplantısında gündeme getirdiği iddiayı yalanladı. Tokmak’ı, “CHP’deki taciz skandallarını örtmek” ile suçlayan Köse, iddialara açıklık getirmeden toplantıyı sonlandırdı.

Meclis üyeleri konuşturulmadı

Konuşmak isteyen ve konuya ilişkin dilekçe veren meclis üyeleri konuşturulmadı. Başkan Köse, açıklama yapmadan salonu terk etti. Köse’yle birlikte meclisin AKP’li üyeleri de salondan ayrılınca toplantı yarım kaldı. Tokmak, taciz iddiasına ilişkin söylediklerini ispat edemezse görevinden istifa edeceğini ifade etti. Tokmak, Murat Köse’ye de “Söylediklerimi ispat edersem belediye başkanlığından istifa edeceğinize söz veriyor musunuz?” diye sordu.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER