A3 Haber

CHP’li Salıcı: Saray şatafat, sokak yoksulluk içinde

CHP’li Salıcı: Saray şatafat, sokak yoksulluk içinde

CHP’li Salıcı: Saray şatafat, sokak yoksulluk içinde
Şubat 11
16:44 2021

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, CHP İktidar Yürüyüşü Toplantıları kapsamında, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize ve Trabzon örgütleri ile bir araya gelerek, “Saray şatafat içinde, sokak yoksulluk içinde” dedi.

CHP Parti Örgütü, Örgüt Yönetimleri ve Yurtdışı Örgütlenmelerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Salıcı, CHP İktidar Yürüyüşü Toplantıları kapsamında, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize ve Trabzon örgütleri ile bir araya geldi.

Ziyaret sırasında açıklamalarda bulunan Oğuz Kaan Salıcı, şunları ifade etti:

“Türkiye’nin her noktasında dert var, tasa var. CHP’liler dertlere derman olmak için meydanda. AKP küçük ortağının vesayeti altına girdi. AKP ve MHP’yi sahaya davet ediyorum. Sokağa indiklerinde vatandaşa ve esnafa ne diyecekler merak ediyorum. İki türlü yaşam var. Saray ve sokak. Saray şatafat içinde, sokak yoksulluk içinde. Vatandaş doğalgaz, elektrik, su parasını nasıl ödeyeceğini düşünüyor. Vatandaşın büyük bir kısmı yoksulluk sınırın altında yaşıyor. Ekonomi battı. 128 milyar doları yok eden damat nerede diyorsun, iktidardan cevap yok. Kimseye hesap sorulmuyor.”

“Biz iktidara yaklaştıkça saldırılar artacak”

Oğuz Kaan Salıcı, CHP’li belediyelerin hizmetlerinin engellendiğini belirterek şunları söyledi:

“Artık Türkiye’nin çıkarlarını savunmak için, gençlerin hayatını kaybetmediği bir ülke olmamız için mücadele veriyoruz. Biz iktidara yaklaştıkça saldırılar artacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi halk ekmek sayısını arttırmak istiyor. Vatandaşa hijyenik sağlıklı ekmek üretmek için kuruldu. Vatandaş halk ekmekten 1 TL’ye alıyor. Bu pandemi ve krizde vatandaşın ucuz ve hijyenik ekmeğe ulaşması arttı. Belediyemiz ulaşım artsın diye halk ekmek büfelerinin sayısını arttırmak istedi. AK Parti ve MHP meclis üyelerinin oylarıyla reddediliyor. Vatandaşa faydası yok. Partizanlıktan farkı ne. Mersin Belediye Başkanımız borçlanma yetkisi istiyor. Orada da reddediliyor ve yetki verilmiyor. Belediye Başkanlarımız hizmet için hazır, vatandaş bunu görüyor; engellemek için her şeyi yapıyor ama ben biliyorum, sandıkta vatandaş hesabını soruyor.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER