A3 Haber

Erdoğan’a ‘açım’ diyen kadından geri adım: “Allah Cumhurbaşkanımızdan razı olsun, aç değilim açıkta değilim”

Erdoğan’a ‘açım’ diyen kadından geri adım: “Allah Cumhurbaşkanımızdan razı olsun, aç değilim açıkta değilim”
Şubat 15
15:56 2021

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Elazığ ziyaretinde “Açım ben açım” diye seslenen Bedriye Fırat, Elazığ Valiliği’nde yaptığı açıklamada “Yanlış anlamışlar. Allah, cumhurbaşkanımızı da başımızdan eksik etmesin ve Allah bin kere ondan razı olsun. Allah cumhurbaşkanımızdan razı olsun, aç değilim açıkta değilim” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘açım’ diyen kadın Valiliğe gidince fikir değiştirdi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir cenaze töreni için geldiği Elazığ’ın Harput ilçesinde, kendisine “açım ben açım” diye seslenen 59 yaşındaki Bedriye Fırat için Elazığ Valiliği devreye girdi.

Sosyal medyada da geniş yankı bulan görüntüler sonrası Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Bedriye Fırat’ın aralarında bulunduğu 3 kadını Valilik makamında ağırladı.

“Aç değilim açıkta değilim”

Burada kameralar önünde konuşan Fırat, Erdoğan’a seslenişinden farklı şekilde ifadeler kullanıp “aç ve açıkta olmadığını” söyledi.

Bedriye Fırat, “Harput’a cumhurbaşkanım gelmişti ve acımız vardı. Hocamız ölmüştü, biz de onun mezarlığına gitmiştik. Cumhurbaşkanımız yanıma geldi. Oğlumun işi yoktu ben de iş talebinde bulundum. Benim bir ihtiyacım yok, kocam emekli ve çok şükür evim de var. Oğlumun işi yok ve iki senedir fabrikalara her yere başvurdum. Onun için valimizden de Allah razı olsun bugün davet etti. Yanlış anlamışlar. Allah, cumhurbaşkanımızı da başımızdan eksik etmesin ve Allah bin kere ondan razı olsun. Allah cumhurbaşkanımızdan razı olsun, aç değilim açıkta değilim. O bizim başımızın tacı. Allah benim ömründen alsın onunkine versin” diye konuştu.

İlgili haberler: