A3 Haber

“Fıkıh alimi” Saraç için Erdoğan’ın katılımıyla “lebaleb” cenaze töreni

“Fıkıh alimi” Saraç için Erdoğan’ın katılımıyla “lebaleb” cenaze töreni
Şubat 21
16:27 2021

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “hadis, tefsir ve fıkıh alimi” Emin Saraç için taziye ilanı verdi. Erdoğan mesajında “İslam’ın doğru şekilde anlatılmasına ve yaşanmasına adadığı ömrü boyunca yurt içinde ve yurt dışında yüzlerce talebe yetiştiren muhterem hocamızı her zaman saygıyla, hayırla ve duayla yad edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “hadis, tefsir ve fıkıh alimlerinden” Emin Saraç için bazı gazetelerde yayımlanan taziye mesajında, “İslam’ın doğru şeklide anlatılmasına ve yaşanmasına adadığı ömrü boyunca yurt içinde ve yurt dışında yüzlerce talebe yetiştiren muhterem hocamızı her zaman saygıyla, hayırla ve duayla yad edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, bugün bazı gazetelerde Emin Saraç için yayımlanan taziye mesajında şunları kaydetti:

“Kıymetli İslam alimi Muhammed Emin Saraç Hoca’mızın vefatından derin bir teessür duydum. İslam’ın doğru şeklide anlatılmasına ve yaşanmasına adadığı ömrü boyunca yurt içinde ve yurt dışında yüzlerce talebe yetiştiren muhterem hocamızı her zaman saygıyla, hayırla ve duayla yad edeceğiz. Muhammed Emin Saraç Hoca’mıza Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyor, başta ailesi olmak üzere, talebelerine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.”

Cenaze namazına katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fatih Camisi’nde düzenlenen cenaze törenine katıldı.

Törenden fotoğraflar: