A3 Haber

Isınmak için araçta kömür yaktılar: Biri çocuk üç kişi yaşamını yitirdi

Isınmak için araçta kömür yaktılar: Biri çocuk üç kişi yaşamını yitirdi
Şubat 21
23:10 2021

Şanlıurfa’da bir minibüste biri çocuk üç kişinin cesedi bulundu. Ölenlerin ısınmak için yaktıkları kömür ateşinden dolayı, karbonmonoksit gazından zehirlenerek yaşamını yitirdiği belirlendi.

Şanlıurfa’da Bozova’nın Atatürk Baraj göleti yakınındaki Buğdayhöyük Mahallesi’nde bir minibüsün içerisinde 3 kişinin hareketsiz şekilde durduğunu görenler durumu jandarma ve sağlık ekiplerine haber verdi.

DHA’nın haberine göre olay yerine gelen sağlık ekipleri, araç içerisinde bulunan Kamuran İzol, Mustafa Kılıç ile Hayriye Albers’in yaşamını yitirdiğini belirledi.

Ekipler, 3 kişinin araç içerisinde kovada yaktıkları kömür ateşinden sızan gazdan zehirlendiklerini belirledi.

Bölgeye gelen ölen kişilerin yakınları sinir krizi geçirdi. Güvenlik güçlerinin incelemesinin ardından 3 kişinin cansız bedeni otopsi için morga kaldırıldı.

Ölümleriyle yakınlarını yasa boğan 3 kişinin hafta sonu kısıtlaması nedeniyle gölette balık avına gittikleri öğrenildi. Göl kenarında kamp kuran Mustafa Kılıç’ın dini nikahlı eşi Hayriye Albers ile kadının ilk eşinden olan kızı Kamuran İzol’un balık pişirdikleri mangalı ısınmak için minibüse koydukları ve uyuduktan sonra sızan karbonmonoksit gazından zehirlendikleri iddia ediliyor.