A3 Haber

İYİ Parti’li Erhan Usta: Bugün 1 milyon tane yazarkasa fırlatacak insan var

İYİ Parti’li Erhan Usta: Bugün 1 milyon tane yazarkasa fırlatacak insan var
Şubat 27
22:46 2021

İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta, “Ecevit döneminde bir tane yazarkasa fırlatıldı. Şu anda 1 milyon tane yazarkasa fırlatacak insan var etrafta ama hiç kimse onu yapamıyor” dedi.

A3 Haber Merkezi | İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Erhan Usta, konuk olduğu bir televizyon programında Türkiye’deki ekonomik durumu ele aldı. Türkiye’de esnafın bu denli sıkıntıya düştüğü bir dönemi hiç yaşamadığını ifade eden Usta, ekonomide yaşanan sorunların hepsini pandemiye bağlamanın doğru olmayacağını belirtti.

“Evine ayçiçek yağı alıp götüremeyen esnaf var”

2001 krizinin ardından dönemin Başbakanı Bülent Ecevit’e yazarkasa fırlatan esnafı hatırlatan Usta, şunları söyledi: “Uzun süredir Türkiye ekonomisi kötü yönetiliyor. Türkiye’de ekonomi, geçmiş kriz dönemlerine göre yüz katı daha kötü. Konuşamıyorsunuz. Kimse bir şey söyleyemiyor. Ana akım medya, büyük ölçüde iktidarın kontrolünde. Bunlar konuşulamıyor. Geçmişte biliyorsunuz Ecevit döneminde 1 tane yazarkasa fırlatıldı. Şu anda 1 milyon tane yazarkasa fırlatacak insan var etrafta ama hiç kimse onu yapamıyor. İnsanların kendi sıkıntılarını anlatmaktan dahi çekindiği bir ortam var. Bugün, eşi üç gündür ayçiçek yağı istediği halde evine yağ alıp götüremeyen esnaf var.