A3 Haber

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: Normalleşme için federasyonlarımızla bir araya geleceğiz

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: Normalleşme için federasyonlarımızla bir araya geleceğiz

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: Normalleşme için federasyonlarımızla bir araya geleceğiz
Mart 03
16:54 2021

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Normalleşme adımlarıyla birlikte taraflarla, ilgili federasyonumuzla da bir araya geleceğiz. Amacımız taraftarıyla, yöneticisiyle, oyuncusuyla herkesin güzel bir şekilde, sağlıklı bir şekilde bir araya gelmesini sağlamak” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Sporun tabana yayılmasıyla daha büyük başarıların geleceğini söyleyen Bakan Kasapoğlu, şöyle konuştu: “İnanıyorum ki önümüzdeki süreçte sporun birleştiren, dönüştüren ruhuyla tüm kötülüklerle mücadele edeceğimiz gibi bununla birlikte sporu tabana yayma noktasında da inanıyorum ki ülke olarak çok önemli aşamaları yine birlikte katedeceğiz. Spor tabana yayıldıkça, sporun ruhunu tüm halkımızla buluşturdukça inanıyorum ki hem sosyal anlamda hem sportif anlamda pek çok konuyu da hep birlikte çok daha güzel noktalara taşıyacağız. Sporu bir hayat tarzı kılma, özellikle boş zaman anlayışıyla değil, bir yaşam felsefesiyle bir spor kültürüyle inanıyorum ki ülkemizin her alanda, her branşta iddiasını yukarılara taşımak mümkün. Bu manada da sporu birkaç branştan ibaret görmediğimizi her zaman ifade ediyoruz. Özellikle son birkaç yıldır pek çok branşta sporcularımızın bize yaşattıkları mutlulukları da açıkçası heyecanla takip ediyoruz. İnanıyorum ki önümüzdeki süreçte bireysel branşlarda, hem takım branşlarında sporcularımızla yarınların daha güçlü Türkiye’sini birlikte inşa etmeye, halkımızı gururlandırmaya devam edeceğiz. Ben hem sporcularımıza başarı diliyorum hem halkımıza bu anlamdaki katkıları nedeniyle de teşekkür ediyorum.

Bakan Kasapoğlu, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında sporda da normalleşme adımları atılacağını dile getirdi. Bakan Kasapoğlu, “Normalleşme adımlarıyla birlikte taraflarla, ilgili federasyonumuzla da bir araya geleceğiz. Amacımız taraftarıyla, yöneticisiyle, oyuncusuyla herkesin güzel bir şekilde, sağlıklı bir şekilde bir araya gelmesini sağlamak” dedi.

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER