A3 Haber

Vali Mustafa Masatlı: 14 gün evden çıkmayın

Vali Mustafa Masatlı: 14 gün evden çıkmayın

Vali Mustafa Masatlı: 14 gün evden çıkmayın
Mart 04
13:28 2021

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) risk haritasına göre çok yüksek riskli iller arasında bulunan Amasya’da valilik vatandaşlardan 14 gün boyunca evde kalmalarını istedi.

Vali Mustafa Masatlı, yaptığı açıklamada, il genelinde tedbirleri artırarak kentte seferberlik başlattıklarını söyledi.

Masatlı, “Vatandaşlarımızdan zorunlu olmadıkça öncellikle kırmızı renkte olan illerimize seyahat etmemelerini rica ediyoruz. Seyahatlerimizi olabildiğince kısıtlamalıyız. Gitmek zorundaysak da süratle orada işimizi halledip tekrar ilimize dönmemiz, bu noktada bize önemli fayda sağlayacaktır. Tabii diğer taraftan arkadaşlık ve komşuluk ilişkilerimizi de uzaktan devam ettirmekte fayda var. Diğer yandan taziye, özellikle geçmiş olsun ziyaretlerine de daha çok telefon ve sosyal medyadan cevap verebilirsek salgınla mücadelede önemli yol almış oluruz. Onun dışında vatandaşlarımızın her bakımdan duyarlı olup çevresindeki insanları uyarması, bu manada farkındalık oluşturması da salgınla mücadelemize katkı sağlayacaktır” dedi.

“14 gün evimizde kalmaya gayret edelim”

Vali Masatlı, “Gelin, iki hafta olabildiğince her şeyimizi kısıtlayarak, salgınla mücadeledeki gücümüzü artırarak bunun üstesinden gelelim. Bunu esnaflarımız, öğrencilerimiz, yaşlılarımız için yapalım. Gelin hep beraber mücadele edelim. Birlikte mücadele edersek başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Amasya, 14 gün evimizde kalmaya gayret edelim. Zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayalım. Haritadaki rengimizi değiştirelim” diye konuştu.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER