A3 Haber

29 ilaç daha geri ödeme listesine alındı

29 ilaç daha geri ödeme listesine alındı
Mart 10
10:35 2021

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, dördü demans hastalığı ilacı olmak üzere toplamda 29 ilacı daha geri ödeme listesine aldıklarını açıkladı.

A3 Haber Merkezi | Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı açıklamada, Sosyal Güvenlik Kurumu resmi web sitesinde yeni düzenlemelerin yayımlandığını bildirdi. Selçuk, dördü demans hastalığı, ikisi solunum hastalıkları, altısı antibiyotik olmak üzere toplamda 29 ilacın Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından geri ödeme listesine alındığını belirtti.

Selçuk, “29 ilaçtan 24’ü yerli üretim. Sosyal Güvenlik Kurumumuzda bu eklemeyle birlikte bedeli ödenen toplam ilaç sayısı 9 bin 37’ye ulaştı” dedi.

Geri ödeme listesine alınan 29 ilaç şu şekilde:  Bir adet pıhtılaşma önleyici ilaç, dört adet demans hastalığı ilacı, iki adet enteral beslenme ürünü, bir adet hipertansiyon ilacı, iki adet immünglobulin, bir adet kas gevşetici, bir adet göz merhemi, iki adet gargara, iki adet psöriyazis tedavisinde kullanılan ilaç, altı adet antibiyotik, iki adet soğuk algınlığı ilacı, iki adet astım ilacı, bir adet tıbbi mama, iki adet vitamin.