A3 Haber

Validen itiraf: ‘Kontrollü normalleşme’ dedik ama kontrolsüz normalleşme var

Validen itiraf: ‘Kontrollü normalleşme’ dedik ama kontrolsüz normalleşme var

Validen itiraf: ‘Kontrollü normalleşme’ dedik ama kontrolsüz normalleşme var
Mart 12
13:50 2021

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, “Vaka sayılarındaki artış devam ediyor. ‘Kontrollü normalleşme’ dedik; ama sanki biraz kontrolsüz normalleşme var gibi” dedi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, koronavirüs vaka sayısının kent genelinde artış gösterdiğini söyledi. Ayaz, “Vaziyet iyi değil. Vaka sayılarındaki artış devam ediyor. Böyle giderse korkarız ki kısa süre içinde rengimiz değişir. Lütfen dikkat edelim. ‘Kontrollü normalleşme’ dedik; ama sanki biraz kontrolsüz normalleşme var gibi. Dün de tüm arkadaşlarımızla birlikte sahadaydık. Gördüğümüz manzara genel manada iyi olsa da yine de eksiklikler, aksaklıklar var. Bunun sonuçları da zaten her gün vaka sayısı olarak bizlere yansıyor” dedi.

Vali Ayaz, vatandaşlara dikkatli olmaları yönünde uyarıda bulunarak, “Bir kez daha tüm vatandaşlarımızdan dikkat istiyoruz. 2 ayda geldiğimiz yolları, 2 haftada geri gittik hep. Çok hızlı bir şekilde vaka sayılarımız tırmanabiliyor. Pazartesiden beri aldığımız veriler kesinlikle hoşumuza gitmedi. Onun için tekrar tedbiri elden bırakmayalım” diye konuştu.

Vaka artışıyla beraber kısıtlamaların tekrar yaşanabileceğinin sinyalini veren Ayaz, “Malum Cumhurbaşkanımız da açıklamasında söyledi, kabine toplantısında yeniden vaka artışlarını değerlendireceklerini; ama hiçbir şekilde eski kısıtlamaların gelmesini arzu etmiyoruz. Bu biraz da bizlere, vatandaşlara, vatandaşların uyumuna bağlı” dedi. (DHA)

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER