A3 Haber

80 baro başkanından Avukat Ersin Arslan için açıklama: Daha ne kadar öleceğiz?

80 baro başkanından Avukat Ersin Arslan için açıklama: Daha ne kadar öleceğiz?

80 baro başkanından Avukat Ersin Arslan için açıklama: Daha ne kadar öleceğiz?
Mart 17
00:48 2021

Baro başkanları, Gebze’de için gittiği evde öldürülen Avukat Ersin Arslan’la ilgili ortak açıklama yaptı: “Daha ne kadar öleceğiz?”

A3 Haber Merkezi | Baro başkanları, Gebze’de icra memurlarıyla birlikte haciz işlemi için gittiği evde ev sahibi tarafından silahla vurulan Avukat Ersin Arslan’la ilgili ortak açıklama yaptı.

80 Baro Başkanı imzasıyla yapılan açıklamada “Bizler; haklarınızın savunmanları, her daim ‘hukukun üstünlüğü’ diye haykıran ancak etten kemikten oluşumuzu çoğunlukta göz ardı ettiğiniz ; ne acıdır ki hep baktığımız davalarla özdeş tutup davanızın tarafıymışız gibi gördüğünüz; saldırıya uğramamıza, dövülmemize, bıçaklanmamıza, silahla vurulmamıza ve korun(a) mamıza tanık olduğunuz avukatlarız” denildi.

Avukatlara yönelik her saldırıdan sonra yılmadan söyledik; Avukat, yargı mekanizmasının sacayağıdır, hakim ve savcı nasıl korunuyorsa, avukat da öyle korunmalıdır dedik” denilen açıklamanın devamı şöyle: “Savunmanın kutsallığından bahisle, uygulama ve söylemlerle meslek mensuplarımızı hedef göstermeyin dedik. Gün gelecek sizin de avukata ihtiyacınız olacak dedik. Dinletemedik… Hakarete uğradık, dövüldük, bıçaklandık, öldürüldük. Daha ne kadar öldürüleceğiz?

Gebze’de hayatını kaybeden genç meslektaşımız Avukat Ersin Arslan’a, Allah’tan rahmet, ailesine sabır ve dayanma gücü, üyesi olduğu İstanbul Barosu Başkanlığı nezdinde tüm meslektaşlarımıza başsağlığı diliyor; Gözaltına alınan saldırganın en ağır cezaya çarptırılması için yargılama aşamasında davaya müdahale talebinde bulunacağımızı bu vesileyle kamuoyuna duyuruyoruz.

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER