A3 Haber

Gıda İmalatçılar Kooperatif Başkanı lüks aracıyla gelerek gıda yardımı aldı

Gıda İmalatçılar Kooperatif Başkanı lüks aracıyla gelerek gıda yardımı aldı

Gıda İmalatçılar Kooperatif Başkanı lüks aracıyla gelerek gıda yardımı aldı
Mart 27
23:01 2021

Şanlıurfa İhtisas Gıda İmalatçılar Kooperatif Başkanı Kureyşi Çelik, yardım dağıtım merkezine lüks aracıyla gelerek içi gıda dolu bir poşet aldı.

Şanlıurfa İhtisas Gıda İmalatçılar Kooperatif Başkanı Kureyşi Çelik, AKP’li Haliliye İlçe Belediyesi’nin yardım dağıtım merkezine lüks aracıyla gelerek içi gıda dolu bir poşet alırken görüntülendi. Videoda, belediye logolu gıda yardımı poşeti alan Çelik, görüntüyü çeken kişinin “Altınızda son model jiple gelmişsiniz” sözüne karşılık “O fakirlerden birisi de benim” sözleriyle yanıt vermesi dikkat çekti.

Görüntünün yayınlanması sonrasında sosyal medyadan açıklama yapan Kureyşi Çelik, “Görüldüğü üzere espiri amacıyla yapılan bir ikili diyalog var. Bunu başka yerlere çekmek algı oluşturmaktan başka bir şey değildir. Şahsıma yapmış olduğunuz yakıştırmayı üzülerek okudum. Bu millet herkesi tanır bilir. Bizim yaptıklarımız ve yapacaklarımız her zaman gözler önündedir” dedi.

İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı’nın paylaştığı görüntülerdeki diyalog şöyle:

Kureyşi Çelik: Haliliye Belediyesini buradan tebrik ederim. Böyle hayırlı işler yaptığı için. Arkadaşlar aynı zamanda teşekkür ederiz.

Görüntüyü çeken: Başkanım sözde hani bu gıdalar fakirlere gidiyordu. Siz altınızda son model cip ile gelmişsiniz.

Kureyşi Çelik: (Gülerek) O fakirlerden biri de benim. …. Kapat lan…

Görevli: Geldi ki malı kontrol etmeye, gıda odacıları başkanı ya. Geldi ki malı kontrol etmeye temiz mal mı yoksa tarihi geçmiş mal mı?

Kureyşi Çelik: Tahlile götürüyoruz.

Görüntüyü çeken: Başkanım bunları çekiyorum.

Çakmaklı: Biz bu işin takipçisi olacağız

İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı, yaşanan tartışmalar sonrası “Biz bu işin takipçisi olacağız AKP belediyelerinin yoksul kardeşlerimizin, fakir fukaranın hakkını yandaşlara ve yandaş kooperatif başkanlarına peşkeş çekildiğinin göstergesidir. Biz bunların takipçisi olacağız kimsenin şüphesi olmasın” dedi. (ANKA)

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER