A3 Haber

“Banker Kasım”a yeni kıyak: Milyonlarca liralık bir ihaleyi daha aldı

“Banker Kasım”a yeni kıyak: Milyonlarca liralık bir ihaleyi daha aldı
Nisan 03
16:51 2021

Sinop’un AKP’li Gerze Belediyesi’nin millet bahçesi ihalesi “Banker Kasım” olarak tanınan eski AKP Esenler İlçe Başkan Yardımcısı Kasım Albayrak’a gitti. Albayrak’ın Esenler Belediyesi’nden 1 yılda aldığı ihalelerin bedeli 46 milyon liraya ulaştı.

İktidarın müteahhitlere milyonlarca lira ödediği millet bahçesi yapım işi yine AKP ile bağlantılı bir isme gitti. Sinop’un AKP’li Gerze Belediyesi’nin millet bahçesi ihalesi de AKP Esenler İlçe Başkan Yardımcısı Kasım Albayrak’ın şirketine verildi.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre, Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, AKP’li Gerze Belediyesi Tarihi Zeytinlik Parkı’nı millet bahçesine dönüştürmek için bir ihale düzenledi. “Tarihi Zeytinlik Parkı Rekreasyon Alanı Millet Bahçesi Yapım İşi” adı altında düzenlenen ihale, 890 bin TL’ye Birlik Elektrik İnşaat Tekstil Reklam Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne verildi. Millet bahçesi inşaatının 19 Haziran tarihine kadar da tamamlanması istendi.

Yaklaşık 890 bin TL’lik ihaleyi alan Birlik Elektrik İnşaat Tekstil Reklam Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin sahibi ise Banker Kasım olarak tanınan eski AKP Esenler İlçe Başkan Yardımcısı Kasım Albayrak.

Esenler’den 33 ihale 

Esenler Belediyesi, Kasım Albayrak’ın sahibi olduğu Birlik Elektrik İnşaat Tekstil Reklam Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne 2010 yılından bu yana 33 ihale verdi. Kamu İhale Kurumu’ndaki (KİK) kayıtlara göre de Esenler Belediyesi’nin Banker Kasım’a verdiği ihalelerin toplamı 46 milyon TL’yi buluyor.

İlgili haberler: