A3 Haber

İYİ Partili Aytun Çıray’dan 103 emekli amiralin bildirisine destek

İYİ Partili Aytun Çıray’dan 103 emekli amiralin bildirisine destek

İYİ Partili Aytun Çıray’dan 103 emekli amiralin bildirisine destek
Nisan 04
09:58 2021

İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, 103 emekli amiralin imzasıyla yayımlanan bildiriye ilişkin “Bir tabip teğmen olarak altına imzamı atıyorum” sözleriyle destek verdi.

İYİ Partili Çıray, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un “darbe çağrışımlı” dediği, AKP’li isimlerin sert tepki gösterdiği bildiriye destek verdi. Twitter hesabından bildiriyi paylaşarak “Bir tabip teğmen olarak altına imzamı atıyorum” ifadesini kullanan Çıray, kendisine yönelik gelen tepkilere de yanıt verdi.

Çıray, “Doğru veya yanlış. Bu ülkenin her evlâdı Anayasa ve hukuk içerisinde kalarak fikirlerini özgürce beyan eder” ifadesini kullanırken, “Bıktık bu darbe paranoya ve tiyatrosundan. Bu ülkenin 400 bin askeri var. 300 bin polisi. Bir de darbelere karşı canını verecek Türk milleti. Darbe yapmaya niyeti olanı tükürükle boğarız, tükürükle” açıklamasında bulundu.

Profil fotoğrafına 15 Temmuz’da attığı tweet’i koydu

Ayrıca Çıray, 15 Temmuz’da attığı “Yaşasın demokrasi, kahrolsun darbeler” tweetini profil fotoğrafı yaparken, “Herkese iyi geceler. Trollere de… Yaşasın demokrasi. Yaşasın fikir özgürlüğü” ifadesini kullandı.

CHP’li Pekşen: Cumhuriyetin yiğit ve yurtsever amirallerini yürekten kutluyoruz

Eski CHP milletvekili Haluk Pekşen de bildiriye destek verenler arasında olurken, yaptığı paylaşımda “Cumhuriyetin yiğit ve yurtsever Amirallerini yürekten kutluyoruz…” ifadesini kullandı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER