A3 Haber

Hak arayan Migros işçileri ve Kod 29’a karşı mücadele eden işçilere polis saldırdı

Hak arayan Migros işçileri ve Kod 29’a karşı mücadele eden işçilere polis saldırdı
Nisan 08
15:07 2021

Ücretsiz izne çıkarılan ardından da Kod 29 ile işten çıkarılan ve 94 gündür direnen Migros işçilerinin hak arama mücadelesi sürüyor… Migros depo işçileri ile birlikte İstanbul’un dört bir yanından gelen ve Kod 29’a karşı mücadele veren 32 işçi, polisin saldırısına uğradı.

A3 Haber Merkezi | Tuncay Özilhan DGD-Sen üyesi Migros Depo işçilerinin görüşme talebini, “Siz taşeron işçisisiniz” diyerek reddetti. Bunun üzerine 94 gündür süren Migros direnişçisi işçiler ve destek veren emekçiler gözaltına alınmaya başladı.

İSİG Meclisi gönüllüsü de olan Migros Depo direnişçileri ile birlikte İstanbul’un dört bir yanından gelen Kod29 direnişçisi 32 işçi dövülerek gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Limter-İş Genel Başkanı Kanber Saygılı, İnşaat-İş Genel Sekreteri Yunus Özgür, Dev Turizm-İş YK Üyesi Gökhan Aslan, Kod-29 direnişçisi Mesut Toprak, DGD-Sen Genel Başkanı Murat Bostancı, Örgütlenme Uzmanı Neslihan Acar, PTT, Sinbo, SML direnişçileri,  4. Vardiya Sözcüsü Kezban Konukçu, İnşaat-İş Örgütlenme Sorumlusu Deniz Gider, TOMİS YK Onur Eyidoğan da bulunuyor.

Anadolu Grup Başkanı Tuncay Özilhan’ın villasının önünde görüşmeye giden, “siz bizim değil taşeron işçisisiniz” diyerek geri çevrilen, polis tarafından dövülerek gözaltına alınan Migros Depo’dan Kod-29 ile atılan direnişçi işçiler, “Bizden çaldıklarınızı alacağız. Yine geleceğiz” dediler.