A3 Haber

Kadın cinayeti: Koruma ve uzaklaştırma kararı olan kadın, eşi Göksal Koca tarafından öldürüldü!

Kadın cinayeti: Koruma ve uzaklaştırma kararı olan kadın, eşi Göksal Koca tarafından öldürüldü!
Nisan 11
20:52 2021

İstanbul’da Göksal Koca adlı erkek, kendisi hakkında uzaklaştırma kararı alan Arzu İlhan Koca’yı evine zorla girerek dokuz yerinden bıçaklayarak öldürdü.

İstanbul Pendik’te 36 yaşındaki Arzu İlhan Koca, uzaklaştırma kararı aldırdığı Göksal Koca tarafından dokuz yerinden bıçaklanarak öldürüldü.

Geçtiğimiz gün Pendik’in Bahçelievler Mahallesi’nde meydana gelen olayda Göksal Koca, uzaklaştırma kararına uymayarak zorla eve girdi. Arzu İlhan Koca’yla tartışmaya başlayan katil zanlısı, dört çocuğunun gözü önünde kadını dokuz yerinden bıçakladı.

Sesleri duyan komşuların ihbarı üzerine olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri, kadının yaşamını yitirdiğini belirledi.

Olayın ardından kaçan Göksal Koca ise bir süre sonra polise teslim oldu.

“Bana bıçakla yürüyünce kaçtım”

Arzu İlhan Koca’nın ağabeyinin eşi Münise İlhan, “Tartışmaya başladılar. Sonra Göksal onun telefonunu aldı. O da telefonunu ver dedi vermedi. Göksal bıçağı nereden aldı bilemiyorum. Bıçaklıyordu, ben elinde bıçak olduğunu bilmediğim için dövüyor sandım. Sonra bana bıçakla yürüyünce kaçtım. Sonra o da kaçtı” dedi.

Olaya tanık olan mahallelilerden Figen Şansal, “Akşam dokuz, dokuz buçuk civarında polis arabalarının ışıkları eve vuruyordu. O şekilde gördük. Zaten yan tarafta sürekli olay oluyordu polis geliyordu. Bu sefer olay cinayete kadar gitmiş. Ambulansa koyarken gördük kadını. Kadının ikinci evliliği. İlk eşinden 3 tane kızı vardı, ikinci evliliğinden de bir tane oğlu vardı 1,5 yaşında” şeklinde konuştu.