A3 Haber

Sokağa çıkma yasağında ağaç katliamı: TOKİ için yüzlerce zeytin ağacı kesildi!

Sokağa çıkma yasağında ağaç katliamı: TOKİ için yüzlerce zeytin ağacı kesildi!
Nisan 11
22:14 2021

Aydın Bozdoğan’da sokağa çıkma kısıtlamalarında TOKİ için 200’e yakın zeytin ağacının kesilmesi yurttaşların tepkisini çekti.

Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde 200’e yakın zeytin ağacının belediye ekipleri tarafından kesilmesi vatandaşlar ile belediye çalışanlarını karşı karşıya getirdi. Yenice Mahallesi sakinleri ağaçların önce kesildiğini, ardından köklendiğini söylerken, Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş ise zeytin ağaçlarının başka yere nakledildiğini savundu.

“Hiç mi vicdanınız sızlamadı”

Sözcü’den Latif Sansür’ün haberine göre, Zeytin ağaçlarının kesilmesine tepki gösteren vatandaşlar, “Burada hazır yetişmiş 25-30 senelik zeytin ağaçlarını kestiler. Hiç mi vicdanları sızlamadı. Bir zeytin ağacı kaç senede yetişiyor. Zeytin koruma kanunu var. Vatandaş bir zeytin ağacını kesemiyorken, belediye bir günde 200’e yakın ağacı önce kesti sonra yerinden söktü” ifadelerini kullandı.

AKP’li başkan: O bölgede TOKİ yapacağız 

Bozdoğan’ın AKP’li Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş basın mensuplarına yaptığı açıklamada bölgede TOKİ konutlarının yapılacağını söyledi. Altıntaş, “İlçemiz Yenice mevkiinde TOKİ projemiz var. Belediye olarak kurumlardan gerekli izinlerimizi aldık. Zeytin ağaçlarını kesmiyoruz. Oradan söktüğümüz ağaçları belediyemizin başka bir arsasına dikim yapıyoruz” ifadelerini kullandı.