A3 Haber

Kılıçdaroğlu’ndan ‘Mısra Öz Sel’ paylaşımı: Onun yerine ben yazayım…

Kılıçdaroğlu’ndan ‘Mısra Öz Sel’ paylaşımı: Onun yerine ben yazayım…

Kılıçdaroğlu’ndan ‘Mısra Öz Sel’ paylaşımı: Onun yerine ben yazayım…
Nisan 18
13:58 2021

Çorlu’da meydana gelen tren katliamında oğlunu ve eşini kaybeden Mısra Öz Sel, koronavirüs nedeniyle yoğun bakıma alınmıştı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Onun yerine ben yazayım” diyerek, “1015 gün oldu. Çorlu tren kazasında adalet yerini bulmadı” ifadelerine yer verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çorlu tren faciasında oğlunu kaybeden ve adaletin sağlanması için her gün tweet atan Mısra Öz’ün koronavirüs nedeniyle yoğun bakımda olmasından ötürü, Öz’ün yerine “1015 gün oldu. Çorlu Tren Kazasında adalet yerini bulmadı” yazdı ve adalet talebini yineledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çorlu tren faciasında oğlunu kaybeden Mısra Öz’ün yerine seslendi. Mısra Öz, Çorlu tren faciasında oğlunu kaybettikten sonra, faciada sorumlulukları olanların yargılanması için her gün adalet talebiyle tweetler atmıştı. Öz’ün koronavirüse yakalanması nedeniyle yoğun bakıma alınmasının ardından sosyal medyada bir çok insan Mısra Öz’ün yerine tweet atarak Öz’e destek olmuştu. Kılıçdaroğlu da Mısra Öz’e destek olarak, sosyal medya hesabından onun adalet talebini yineledi ve şunları belirtti:

Mısra Öz yoğun bakımda. Dünyadaki en büyük acı evlat acısı. Oğlunu kaybettiğinden beri istisnasız her gün yazdı, konuştu, haykırdı. Şimdi yaşam mücadelesi veriyor, onun yerine ben yazayım. 1015 gün oldu. Çorlu Tren Kazasında adalet yerini bulmadı.”

Ne olmuştu?

Edirne’nin Uzunköprü ilçesinden İstanbul Halkalı’ya gitmek üzere hareket eden, 362 yolcu ve 6 personelin bulunduğu yolcu treni, 8 Temmuz 2018’de Çorlu’nun  Sarılar Mahallesi yakınlarında raydan çıkarak, devrildi. Kazada 7’si çocuk 25 kişi yaşamını yitirdi, 328 kişi de yaralandı. Mısra Öz, kazada eşi Hakan Sel ve oğlu Arda Sel’i kaybetmişti.

Covid-19’a yakalanmasının ardından İstanbul’da hastaneye kaldırılan Mısra Öz, 12 Nisan’da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Dün solunum sıkıntısı nedeniyle hastaneye yatırıldım. Oksijen desteği olmadan nefes alamıyorum” demişti.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER