A3 Haber

“128 milyar dolar nerede” sorusunu çağrıştıracak tüm pankartların yasaklanması istendi

“128 milyar dolar nerede” sorusunu çağrıştıracak tüm pankartların yasaklanması istendi

“128 milyar dolar nerede” sorusunu çağrıştıracak tüm pankartların yasaklanması istendi
Nisan 21
13:43 2021

Bartın Emniyet Müdürlüğü, Bartın Valiliği’ne başvurarak “128 milyar dolar nerede” ya da bu soruyu çağrıştıracak her pankartın “halkta kin ve nefret uyandırabileceği” gerekçesiyle yasaklanmasını talep etti. Bartın Valisi Sinan Güner de bugün yapılan başvuruyu bekletmeksizin onaylayarak il genelinde afiş yasağı kararı aldı.

Bartın Emniyet Müdürü Çetin Bozkuş bugün Bartın Valiliği’ne yazılı olarak başvurarak “128 milyar dolar nerede” sorusunu ya da bunu çağrıştırabilecek her türlü ifadeyi içeren afiş-pankart asılmasının İl İdaresi Kanunu uyarınca yasaklanmasını talep etti. Emniyet ayrıca bu şekilde afiş ve pankart asanlara Kabahatler Kanunu uyarınca 100 ila 3 bin TL arasında idari para cezası verilmesini istedi. Bartın Valisi Sinan Güner de emniyetin bugün yaptığı başvuruyu bekletmeksizin onaylayarak il genelinde afiş-pankart yasağı getirdi.

Gelişmeyi Aysu Bankoğlu duyurdu

Bu gelişmeyi sosyal medya hesabından paylaşan CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, valiliğin yasak kararındaki resmi yazının karar numarasının dahi “128” sayısı ile bittiğine dikkat çekti. Bankoğlu’nun mesajı şöyle: “Bu İktidar’ın düzeninde, soru sormak bile büyük tehlikeye işaret ediyormuş. Ama ‘128’ her yerden çıkıyor. Bartın Valiliği kararının sayısı, 128 ile bitiyor. Yani, bu konu kapanmayacak; kapatılamayacak. 128 Milyar Dolar Nerede?”

Bankoğlu, mesajında CHP Bartın İl Başkanlığı binasına asılan ve üzerinde “AAA GADUNUM 128’İ NEY YAPTIY, NEREYE GODUY?” yazılı olan pankartın fotoğrafını da paylaştı. (ANKA)

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER