A3 Haber

Bakan Ziya Selçuk yanıtladı: Sınavlar ertelenecek mi?

Bakan Ziya Selçuk yanıtladı: Sınavlar ertelenecek mi?

Bakan Ziya Selçuk yanıtladı: Sınavlar ertelenecek mi?
Nisan 21
11:24 2021

3 Mayıs’taki sınavlara ilişkin açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Koronavirüs Bilim Kurulu’nun önerileri doğrultusunda sınavları tereddüt etmeden erteleyebileceklerini söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 3 Mayıs’taki sınavların iptal edilip edilmeyeceği noktasında kritik bir açıklamada bulundu.

“Riskin düşük seviyede de olsa dikkate alınması gerektiğini eğitim bilimciler olarak kendi içimizde değerlendirip böyle yapıyoruz. O yüzden açıp kapatmalar oluyor” diyen Bakan Selçuk, şunları söyledi:

“3 Mayıstaki sınavlarla ilgili bakış açımız şu; eğer hocalarımız tabloyu ortaya koyduklarında bunların ertelenmesi gerekir bir şekilde yeniden bir tanzime ihtiyaç var denildiğinde, inanın hiç tereddüt etmeyiz derhal yaparız.

Bizim hiçbir şekilde bir ısrarımız ya da bir beklentimiz olamaz, buna hakkımız yok. Çünkü çocuklarımız, kıymetli velilerimiz, öğretmenlerimiz kıymetli bizim, o yüzden de tümüyle tabloya bakıp, veriye bakıp, bilime bakıp, böyle bir kararı gözden geçiririz, yeniden ele alırız.”

 

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER