A3 Haber

Erdoğan ve Putin, Sputnik V aşısının ortak üretimini görüştü

Erdoğan ve Putin, Sputnik V aşısının ortak üretimini görüştü

Erdoğan ve Putin, Sputnik V aşısının ortak üretimini görüştü
Mayıs 05
17:52 2021

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Kremlin’den yapılan açıklamada, iki liderin Türkiye’de Sputnik V aşısının ortak üretimini konuştuğu belirtildi.

Liderler Türkiye’deki epidemiyolojik durum ışığında koronavirüsün yayılmasıyla mücadele konusunu detaylı bir şekilde ele alırken Putin, bu alandaki pratik işbirliğini geliştirmeye hazır olduğunu ifade etti.

Putin ile Erdoğan’ın Rus koronavirüs aşısı Sputnik V’nin Türkiye’deki tesislerde ortak üretimiyle ilgili imkanları istişare ettiği belirtildi.

Sputnik V aşısının tedarikinin bu aydan itibaren en kısa sürece organize edilmesi üzerinde durulduğunu belirten Kremlin, Rus aşısının Türkiye’deki tesislerde ortak üretimiyle ilgili imkanlar üzerinde çalışma yapıldığını kaydetti.

“Turizm alanında iki taraflı trafik yeniden başlamalı”

Erdoğan, Rus tarafının verdiği destek için Putin’e teşekkür ederken taraflar, alınan salgınla mücadele önlemlerinin mevcut durumun ciddi bir şekilde iyileşmesini ve turizm alanındaki iki taraflı trafiğin yeniden başlamasını sağlayacağını ifade etti.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER