A3 Haber

Rize Valiliği’nden İkizdere’de eylem yasağı!

Rize Valiliği’nden İkizdere’de eylem yasağı!
Mayıs 16
21:29 2021

Rize Valiliği, Cengiz Holding’in İşkencedere Vadisi’nde açılmak istenen taş ocağına karşı protestoların sürdüğü İkizdere ilçesinde her türlü eylem ve etkinliği 15 gün süreyle yasakladı.

Rize Valiliği, Cengiz İnşaat’ın taş ocağına karşı protestoların sürdüğü İkizdere’de her türlü eylem ve etkinliği on beş gün süreyle yasakladı.

Valilik, İkizdere ilçe sınırları içinde “farklı kesimler arasından gerilim yaşanmasının önlenmesi, milli birlik ve beraberliğimizi zedeleyici provokatif eylemlerin önüne geçilmesi, kamu düzeni ve güvenliğinin sağlanması, koronavirüs salgınına karşı halk sağlığının korunması” gerekçesiyle yasak kararının alındığını belirtti.

Söz konusu kararla, İkizdere ilçe sınırları içinde “yürüyüş, protesto eylemi, oturma eylemi, açlık grevi, stant açma, çadır kurma, açık ve kapalı yer toplantısı yapma, yüksek sesli yayın yapan araçlar ile konvoy düzenleme, imza kampanyası, konser, şenlik ve miting düzenleme, el ilanı, bildiri ve broşür dağıtma, afiş ve poster asma, toplu karşılama ve uğurlama, basın açıklaması yapma vb. “ etkinlikler on beş gün süreyle yasaklanıyor