A3 Haber

Erdoğan’dan Meral Akşener’e “Netanyahu” yanıtı: Ahlaksız siyasetçi, zavallı

Erdoğan’dan Meral Akşener’e “Netanyahu” yanıtı: Ahlaksız siyasetçi, zavallı

Erdoğan’dan Meral Akşener’e “Netanyahu” yanıtı: Ahlaksız siyasetçi, zavallı
Mayıs 19
20:43 2021

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda gençlerle kütüphane söyleşilerinde bir araya geldi. Erdoğan gençlerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Akşener’in “Netanyahu” benzetmesine de yanıt verirken, “Ahlaksız, zavallı” ifadelerini kullandı.  

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ‘Kütüphane Söyleşileri’nin ikincisinde gençlerle bir araya geldi. Gençler ile birçok konuyu görüşen Erdoğan, kendisine yöneltilen sorulara yanıt verdi.

Erdoğan, “Türkiye aşı uygulamasında en önde gelen ülkelerden bir tanesi. Bizim rakam olarak sizlere belge ile açıkça vereyim. 11 buçuk milyonu 2. doz olmak üzere toplam 26 buçuk milyon aşılama yaptık. Yaş gruplarında 65 yaş grubu üstünü zaten bitirmiştik. Şimdi aşağı doğru iniyoruz. Zaten 18 yaş altı ile ilgili bir aşılama olayı söz konusu değil. Öğretmenlerde 3’te 1’ini bitirdik” dedi.  Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

  • Turistlere serbest, vatandaşa yasak fikri iktidarı nereden çökertiriz, zayıf düşürürüz… Bu sabah bir televizyon programında turizm çöktü dediler. Bu yeni siyasete giren şahıs. Biz göreve geldiğimizde 12 milyon dolardı turizim geliri, biz 35 milyon dolara çıkardı. Ama şu anda koronavirüs döneminden geçiyoruz. Turist zaten gelemiyor. Biz riskleri göze alarak gelen turistlere ne için kapıyı kapatalım.
  • Bu konularda yapılan iş siyasi dezenformasyon. Bunlara ben kulak asmıyorum. Şu anda Sultan Ahmet meydanında birçok yer kapalı. Dolaşan turistler de halı vesaire alıyorsa alıyordur. Onlara da neden kapıyı kapatacaksın, yapsın alışverişini. Türkiye’ye oradan döviz girecekse girsin.
  • Birçok Avrupa ülkesi ile görüşmeler yapyıyoruz. Bakanımız dün Rusya’daydı biz de İngiltere ve Almanya ile görüşmeler yapıyoruz. Niçin bir an önce turistler gelsin diye. Ama turiste açık yerliye kapalı gibi propaganda yapmak, sosyal medyanın ülkemizi içerde vurmasına yönelik kampanyadır.

“Hedef her şeyden önce 5 bine inmek”

  • Tam kapanmada ciddi manada düşüş yaşandı. 10 binlere filan indiysek kararlı almış olduğumuz kararların neticesidir. Hedef her şeyden önce 5 bine inmek. 5 bine indiğimiz andan itibaren çok daha rahatlayacağız. Bütün durumları masaya yatırıp Kabine Toplantısı’nda konuştuk.
  • Nakdi yardımları da içerisine koyduk. Bütün bunları açıklarken bunu biz nereden veriyoruz. Güçlü bir devlet olmamış olsaydık bunları verebilecek adım atamazdık. Bunu başarabilecek güce sahip olduğumuzdan dolayı bu adımları atabildik ve atacağız. Şu anda iyi bir konumdayız.

“Biontech aşısını bol miktarda getirmek istiyoruz”

  • Biontech aşısını bol miktarda getirmek istiyoruz. Dün Rusya’da görüşmeler yapıldı. Acaba ne kadar aşı alabiliriz onun görüşmesi yapıldı. Yerli aşı gelmeden önce bu aşılarla devam etmek istiyoruz, kimseye muhtaç olmayalım. Ölüm sayılarını çok dikkate alıyorum, bunları daha da düşürelim. Bu çalışmaları da kararlı şekilde sürdürüyoruz.

Akşener’e yanıt

  • Benim İsrail’in Başbakanı ile Davos’ta bir maceram oldu. Davos’ta o zamanki İsrail Başbakanına verdiğim cevabı tüm dünya biliyor. Şimdi utanmadan sıkılmadan kalkıp beni Netanyahu ile aynı kefeye koyacak kadar ahlaksızlaşan bizde siyasetçi var. Filistin dendiği zaman benim ciğerlerim adeta sese gelir ve o, Filistin’in haritadaki yerini bilmeyecek kadar zavallıdır. 40 yıllık siyasi hayatı bunlarla mücadele ede ede geçmiş olan bir Erdoğan’a sen bunu söyleyemezsin, bu senin ne haddinedir ne de sana böyle bir fırsatı kimse vermez.
  • Netanyahu hiçbir zaman bizim dostumuz olmamıştır, olmayacaktır. Netanyahu’ya karşı bugüne kadar verdiğimiz mücadeleyi bundan sonra da vererek yolumuza devam edeceğiz.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER