A3 Haber

İddia: Ağar, Bahçeli ve Perinçek’in Saray’da ofisi var

İddia: Ağar, Bahçeli ve Perinçek’in Saray’da ofisi var
Mayıs 22
15:37 2021

SP’li Yalman, ‘Bunlar, değişik siyasi ortamlarda söyleniyor ve konuşuluyor’ diyerek Ağar, Bahçeli ve Perinçek’in Saray’da ofisleri olduğu öne sürüldü.

Saadet Partisi GİK Üyesi Lütfi Yalman, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda ofisi olduğunu öne sürdü.

Kanal 42 Televizyonu’nda yayınlanan “Sümen Altı” programına konuk olan ve M. Enes Turbil ve Emre Özgül’ün sorularını yanıtlayan Yalman, son günlerde adı sık sık gündeme gelen Mehmet Ağar ile ilgili, “Beştepe’de ofisinin olduğu söyleniyor” iddiasını dile getirdi. Yalman, konuşlanları bir adım daha ileri taşıyarak Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin de birer ofisi olduğunu söyledi.

Saadet Partili Yalman şunları öne sürdü:

“Devlet Bahçeli’nin Sayın Cumhurbaşkanı hakkında söylediği laflara ben tahammül edemiyordum zamanında. Hala da bunu kaldıramıyorum. Ama ne oldu da bu kadar ağır laflardan sonra bir araya gelindi? Bu sorunun cevabını bulamıyorum. Devlet Bahçeli’nin ve Doğu Perinçek’in hükümetin ve Tayyip beyin yanında yer almasını ve desteklemesinin ne olduğunu bilemiyorum. Bir açıklama yapmak lazım. İktidarın nimetlerinden istifade ediyorlar. Sayın Cumhurbaşkanının devletteki atamalar konusunda yer yer rahatsız olabileceği kanaatindeyim. Bu siyasi değil, şahsi düşünce. Elbetteki rahatsız olduğu taraflar vardır. Zaman zaman bazı bilgiler geliyor. Doğu Perinçek’in, Devlet Bahçeli’nin Hatta Mehmet Ağar beyin bile Beştepe’de ofislerinin olduğu söyleniyor. Böyle iddialar var. Bunlar, değişik siyasi ortamlarda söyleniyor ve konuşuluyor.”

İlgili haberler: