A3 Haber

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yardımcısına yumruklu saldırı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yardımcısına yumruklu saldırı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yardımcısına yumruklu saldırı
Haziran 02
09:43 2021

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e Rize İkizdere ziyaretindeki provokasyonun yankıları sürerken İYİ Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Mümin İnan da dün akşam saatlerinde fiili saldırıya uğradı..

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile birlikte Hatay programına katılan Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Mümin İnan, Ankara’ya dönerken Adana’nın Pozantı ilçesinde bir tesiste yemek molası verdi.

Dün saat 22.00 sıralarında İnan’a kimliği belirlenemeyen bir kişi yumrukla saldırdı. İnan ve partililerin müdahale üzerine saldırgan ve plakasız araçta bekleyen 2 kişi olay yerinden kaçarak uzaklaştı.

Plakasız araçla takip

  • Yaşanan olayla ilgili Sözcü’den Müslim Evci’ye açıklama yapan Mümin İnan, sağlık durumunun iyi olduğunu ve önemli bir şeyi olmadığını belirterek, “Plakasız bir araç̧ ile takip etmişler. Pozantı’da yemek için mola vermiştik ekip arkadaşları olarak.
  • Orada lavaboya ellerimi yıkamaya gittiğimde arkamdan hiç̧ bir şey söylemeden bir kişi yumruk attı. Bizde savunma pozisyonuna geçince panik halinde kaçtı. Saldıran bir kişiydi ancak araç 2 kişi daha bekliyordu. Plakasız bir araba. Orada polisler de vardı. Hemen olaya el koydular. Saldırganı tanımıyorum. Neden yaptıklarını da bilmiyorum” dedi.

İnan, tesislerin güvenlik kameralarının çalışmadığını ancak güven güçlerinin saldırganları bulmak için çalışmalara başladıklarını ifade etti.

Saldırıya uğrayan gazeteciler

  •  KRT TV programcısı, eski Ülkü Ocakları Başkanı Avukat Afşin Hatipoğlu, evinin önünde kimliği belirsiz maskeli kişilerce saldırıya uğradı. Soruşturma hakkında açıklama yapılmadı.
  • Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, evinin önünde silahlı bir grubun sopalı saldırısına uğradı. Tutuklanarak cezaevine konulan 5 saldırgan, 20 gün sonra tahliye edildi.
  • Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu saldırıya uğradı. Gözaltına alınan 4 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
  • Korkusuz Gazetesi yazarı Ahmet Takan, Ankara’da evinin önünde beyzbol sopalı saldırıya uğradı. Saldırgan Emre Aydemir, 2 bin liralık para cezasını taksitle 10 ayda ödeyecek.
  • CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, şehit cenazesine katıldığı Ankara Çubuk’ta linç girişimine maruz kaldı. Davada tutuklu sanık yok
  • Evinin önünde toplanan 50 kişilik grup İYİ Parti lideri Meral Akşener’i tehdit etti. Dava beraatla sonuçlandı.
  • TİP Milletvekili Barış Atay, 4 kişinin saldırısına uğradı. Yakalanan 3 saldırgan 2.5 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye edildi.
  • Gazeteci Levent Gültekin’e Halk TV binası önünde bir grubun saldırısına uğradı. Saldırganlar serbest bırakıldı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER