A3 Haber

Bin 200 bakkal başvurdu: İstanbul’da Halk Bakkal dönemi başlıyor

Bin 200 bakkal başvurdu: İstanbul’da Halk Bakkal dönemi başlıyor

Bin 200 bakkal başvurdu: İstanbul’da Halk Bakkal dönemi başlıyor
Haziran 10
18:35 2021

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgınında satışları yüzde 80’nin üzerinde azalan bakkallar için Halk Bakkal projesini hayata geçiriyor. Projeye şimdiye kadar 1200 bakkal başvururken, İBB Sosyal Kart sahipleri, artık bakkallardan da alışveriş yapabilecek.

Zincir marketlere karşı bakkalların elini güçlendirmek için hayata geçirilecek proje ile İBB Sosyal Kart sahipleri, artık bakkallardan da alışveriş yapabilecek.

Projeyle, salgınla birlikte artan online alışverişten dolayı gelirleri yüzde 80’in üzerinde azalan bakkallara destek olmak ve ‘eski bir kültürün yaşatılmasına katkı sunmak’ isteniyor.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Halk Bakkal projesinin detaylarını, yarın (11 Haziran 2021) Yenikapı’daki Dr. Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde kamuoyu ile paylaşacak. İmamoğlu’na, Halk Bakkal Projesi’ne katılan yaklaşık 100 bakkal esnafı eşlik edecek.

Bin 200 bakkal başvurdu

Projeye, Halk Bakkal web sitesi (halkbakkal.ibb.istanbul) üzerinden başvuruların açıldığı 18 Mayıs’tan itibaren bin 200’ün üzerinde bakkal başvurdu.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER