A3 Haber

Bahçeli HDP’ye yapılan saldırıyla ilgili konuştu: Karanlık emeller bu defa İzmir’de sahneye çıktı

Bahçeli HDP’ye yapılan saldırıyla ilgili konuştu: Karanlık emeller bu defa İzmir’de sahneye çıktı
Haziran 17
20:29 2021

MHP lideri Devlet Bahçeli, “Toplumsal huzur ve iç barış ortamımızı sabote etmek isteyen karanlık emeller bu defa İzmir’de sahneye çıkmıştır. Türkiye’nin karışmasını; etnik, ideolojik ve siyasi fay hatlarının kırılarak fitne depremlerinin oluşmasını hedefleyen iç ve dış provokasyonlar devreye alınmıştır” ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP’nin İzmir il binasına düzenlenen saldırıyla ilgili açıklama yaptı.

Twitter üzerinden bir dizi paylaşımda bulunan Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

  • Toplumsal huzur ve iç barış ortamımızı sabote etmek isteyen karanlık emeller bu defa İzmir’de sahneye çıkmıştır. Türkiye’nin karışmasını; etnik, ideolojik ve siyasi fay hatlarının kırılarak fitne depremlerinin oluşmasını hedefleyen iç ve dış provokasyonlar devreye alınmıştır.
  • Suçluların menfur eliyle, sokakların melun izbeliğinde hıyanet ve husumet arayışına çıkan mihraklar bugün İzmir’de ateşle oynamaya kalkışmışlardır. Bu haliyle HDP’nin İzmir il binasına yapılan saldırı kanlı bir prova, toplumun sinir uçlarını test eden kalleş bir tertiptir.
  • Bu vahim olayın içyüzü mutlaka deşifre edilmeli, önü ve arkası aydınlatılmalıdır. HDP’li yöneticilerin, Halk Tv’nin program akışını planlayan ve tahrikleri canlı tutan kişilerin sahip oldukları bilgi, belge ve bulguları derhal adli ve emniyet birimlerine ulaştırmaları şarttır.

İlgili haberler: