A3 Haber

Uğur Dündar ile Yılmaz Özdil arasında “Sezgin Baran Korkmaz” kavgası: Yazıklar olsun sana!

Uğur Dündar ile Yılmaz Özdil arasında “Sezgin Baran Korkmaz” kavgası: Yazıklar olsun sana!

Uğur Dündar ile Yılmaz Özdil arasında “Sezgin Baran Korkmaz” kavgası: Yazıklar olsun sana!
Haziran 22
08:36 2021

Sözcü yazarları Uğur Dündar ile Yılmaz Özdil arasında “Sezgin Baran Korkmaz tartışması” nedeniyle kavga çıktı. Dündar, canlı yayında Yılmaz Özdil’e “Benim cenazeme gelmeyeceksin, yazıklar olsun sana” dedi.

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, Twitter hesabından “Dürüst ve güvenilir (!) araştırmacı gazetecilerin SBK (Sezgin Baran Korkmaz) aşına su katmak istemem ama, SBK’nın kafakola aldığı gazetecilerin listesi ABD’de açılan davanın iddianamesinde yazıyor… Kimlere televizyon kanalı kurdurdukları bile orada yazıyor!” dedi.

Gazeteci Uğur Dündar, Özdil’in paylaşımına ilişkin “Yılmaz Özdil benim cenazeme gelmeyeceksin sana hakkımı helal etmiyorum. Sen nasıl olur da benim namusuma, şerefime ima yollu laf söylersin, ayıp değil mi utan be utan!” sözleriyle tepki gösterdi.

Özdil diğer paylaşımında ise şu ifadeleri kullandı: “SBK’nın kafakola aldığı gazetecileri, kime hangi televizyonu kurdurduklarını biliyorum ama söylemem demedim, aksine açık açık söylüyorum, ABD’deki iddianamede yazıyor… Dürüst ve güvenilir (!) araştırmacı gazeteciler niye bu mevzudan hiç bahsetmiyor diye soruyorum?”

Tele 1’deki yayın sürerken Yılmaz Özdil, “SBK iddianamesinde yazılanları sordum, Tele1’de değerli ağabeyim Uğur Dündar’la Tuncay Mollaveisoğlu beni eleştiriyor, sormayayım o halde…” paylaşımı yaptı.

Dündar, canlı yayında sert tepki gösterdi

Özdil’in iddialarına, o sırada TELE 1’de canlı yayınlanan ve Tuncay Mollaveisoğlu’nun sunduğu Anında Manşet programında konuşan Uğur Dündar, sert tepki gösterdi. Dündar şunları söyledi: “Sen benim ne kadar namuslu olduğumu bilen bu ülkedeki iki üç insandan birisin. Birisi Müjdat Gezen’dir, İkincisi sensin. Sana kardeşim dedim. Sen nasıl olur da ‘değerli ağabeyim’ dediğin, yere göğe sığdıramadığın bir insana ima yollu dahi olsa çamur atmaya yeltenirsin.”

Dündar, Özdil’in kendisine “değerli ağabeyim” diye mesaj attığını da ifade ederek, “Değerli ağabeyim deme sen artık değersiz Yılmaz’sın” tepkisi gösterdi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER