A3 Haber

Sedat Peker’den yeni iddialar: İşte Soylu’nun gizli kasası…

Sedat Peker’den yeni iddialar: İşte Soylu’nun gizli kasası…
Haziran 28
20:08 2021

Sezgin Baran Korkmaz’a ait Paramount Hotel’in gerçek sahibinin Bahtiyar İkramoğlu olduğunu açıklayan Sedat Peker, “FETÖ” borsasının mucidi olarak Cihan Ekşioğlu’nu gösterdi. Ekşioğlu’nun İçişleri Bakanı Soylu’nun manevi oğlu olduğunu belirten Peker “Yaşın genç olsa da FETÖ borsasının ilk kurulmasındaki mucitlerden biri sensin” dedi.

”Akşam Süleyman Soylu’nun kasasını açıklayacağım” diyen suç örgütü lideri Sedat Peker, sosyal medya hesabından yeni iddialar öne sürdü. Peker, otele tank ile girildiği iddia edilen Cihan Ekşioğlu üzerinden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yüklendi. Paramount Otel’e tankla girdiği öne sürülen Cihan Ekşioğlu’na birçok suçlama yönelten Peker, Ekşi’nin “FETÖ Borsası”nın kuruluşunu icat eden kişi olduğunu iddia etti.

Sedat Peker’in açıklamaları şu şekilde:

  • “Sezgin Baran Korkmaz, ismini gündeme aldığımda yanındaki arkadaşlarına şöyle demiş; bizi yaktı ancak Cihan Ekşioğlu ya da Ekim Alptekin’in dosyaları ve ilişkiler ağı patlarsa gündemden anca böyle düşerim, kurtulurum. Bugünkü misafirimiz Cihan Ekşioğlu.
  • Süleyman Soylu’nun manevi evladı benim de eski kardeşim cihan ekşi, bu olaylar patladığında seni halaoğlu vasıtasıyla uyarmıştım. Süleyman lehine basındaki ve iş dünyasındaki tanıdıklarınla lobi çalışması yapma demiştim. Ancak gelen bilgiler yaptığın yönünde.

“FETÖ Borsası’nın mucidi: Cihan Ekşioğlu”

  • Süleyman Soylu sana o kadar çok değer veriyor ki, herkese bir tane koruma polisi verirken, sana ekip koruması verdi, korumalar için de RenaultSymbol ve tahsisli plaka verdi (korumanın ekip olarak verilmesi çok olağanüstü bir durumdur) Gerçi senin patlayacağını anlayınca koruma kararını ve araç tahsisini 15 gün önce iptal etti. Yurt dışına kaçma diye de pasaportunu da iptal etti (şimdi anlatacağım olayların patladığında ben iptal ettim deyip kendini kurtarmak için ancak nafile). Yaşın genç olsa da FETÖ borsasının ilk kurulmasındaki mucitlerden biri sensin.

“Savcı Mesut Erdinç Bayhan dosyayı kapattı”

  • FETÖ’nün en önemli prenslerinden olan Burak Başlıları ayarlayıp onunla iş birliğine gittiniz. İlk işiniz Ukrayna’nın Lviv şehrindeki Victoria Gardens alışveriş merkezine çöktünüz. O alışveriş merkezinin gerçek sahibi olan A… hakkında Sabah gazetesinde Zekeriya Öz’ü yurtdışına kaçıran kişi diye haber yaptırıp adamın Türkiye’ye gelmesine engel oldunuz. Yapılan tahkikatlarda böyle olmadığı anlaşılsa da adam bir daha Türkiye’ye gelmedi.
  • Burak Başlılar arkadaşı olduğu için Ukrayna’daki alışveriş merkezini onun üzerine yaptı. Siz de 66 milyon dolara satıp parayı bölüştünüz. Bu senin ilk parayı bulduğun FETÖ borsası işindi. Tabi sonra Burak Başlıları FETÖ’den de kurtarman gerekiyordu. Dosyaya bakan İstanbul adliyesindeki terör savcısı Mesut Erdinç Bayhan ile görüşüp dosyayı kapattınız, sözde itirafçı yaptınız.

“Savcıya 3 milyon dolar verdiniz”

  • Ben inanmak istemesem de bu karar karşılığında savcıya 3 milyon dolar verdiğinizi öğrendim. Ayrıca da terör savcısının yeğeni Murat Gür İbrahimoğlu’na Sultangazi Cebeci taş ocakları bölgesinden 1,5 milyar TL bütçeli döküm işi verdirdiniz. Terör savcısının şirketlerinin ismi…
  • Kuzey Marmara, Kuzey İnşaat ve Bayburt Grup. Cihan Ekşi’nin, Burak Başlılar’ın ve de terör savcısının yeğeni Murat Gür İbrahimoğlu’nun HTS kayıtları incelendiğinde ilişki ağınız net olarak ortaya çıkacaktır.”

“Namuslu insanların mal varlığına çöktünüz”

Cihan Ekşioğlu’na yönelik iddialarını sıralayan Peker, şöyle devam etti:

  • Mehmet Soylu ve sen, zengin iş adamlarını önce Cimer’e şikayet ettirip sonra terör savcılarından soruşturma evrakı çıkartıp birçok namuslu insanın mal varlığına çöktünüz. Akmerkez’in son altı aydaki kamera kayıtları ve HTS kayıtları incelendiğinde FETÖ bahanesiyle kimlerin mallarına çöktüğünüz ortaya çıkacaktır.
  • Cihan ekşi Diyarbakırlı kız arkadaşın vardı; kızı darp ettin, kız emniyete gidince Beşiktaş araştırmada konuyu kapattınız… O kızcağız her şeyi biliyor, ancak bayan olduğu için ben ismini yazmam. Kızın da kaç parasını aldın? O kızcağız kendi ortaya çıkarsa, kim bilir?

“Kameraya çektiğin siyasetçiler var ya…”

  • Senin ve Süleyman Soylu’nun ne rezillikleri ortaya çıkacak göreceğiz. Beykoz Konakları’nda güzel bir evin var, orada da Derin Mehmet’le arkadaşlık yapıyorsun, yürüyüşler yapıyorsun. Ancak esas sorun Acarkent’teki bekar evinde yaşanıyor. O eve davet ettiğin, alem yaptırdığın, rüşvet verdiğin ve hepsini kameraya çektiğin siyasetçiler, bürokratlar var ya… Seni hiçbiri kurtaramayacak. Çünkü şu an senin dosyanı inceleyen gerçekten namuslu adamlar var ve onların sende kayıtları yok.