A3 Haber

Sedat Peker’den 15 Temmuz sonrası için çarpıcı iddia: Süleyman Soylu, kime silah dağıttı?

Sedat Peker’den 15 Temmuz sonrası için çarpıcı iddia: Süleyman Soylu, kime silah dağıttı?
Temmuz 08
19:42 2021

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında yeniden çarpıcı iddialarda bulundu. Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun 15 Temmuz darbe girişiminin ardından birçok yapıya silah dağıttığını iddia etti.

Organize suç örgütü lideri olmak suçlamasıyla aranan Sedat Peker, sosyal medya hesabından bir dizi paylaşımda bulundu. Peker, dün yaptığı paylaşımlarda bugünü işaret ederek kimi açıklamalarda bulunacağını yazmıştı. Peker, “Süslü Süleyman, fetöcüler bu ülkenin en büyük düşmanı. Fakat senin de onlardan aşağıya kalır bir yanın yok. İnsanların milli ve dini duygularını tahrik edip iç savaş çıkarma amacının en büyük parçası, 15 Temmuz sonrasında da el altından bir çok yapıya dağıttırdığın bu silahlardır” ifadelerine yer verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ilişkin yeni iddialar öne süren Peker, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

15 Temmuz’un ardından Soylu’nun halka yetkisi olmadığı halde silah dağıttığını iddia eden Peker’in paylaşımları şu şekilde:

 • “Kıymetli dostlarım, seri tweet’ler halinde Esenyurt belediyesiyle ilgili iki ayrı paylaşım yaptım. Buradaki amacım Esenyurt belediyesinin bizim süslü süleymanın ve onu gelecekte cumhurbaşkanı yapma düşüncesinde olan güç odaklarının bu ülkeyi merkez üs olarak kullandıklarını anlatabilmek içindi.
 • Önemli olduğuna inandığım bir iki tane daha yolsuzluk konusuna değinip dünkü paylaşımda belirttiğim ciddi konulara geçeceğiz.

Esenyurt Belediyesi hakkında yeni iddialar

 • Esenyurt’ta Bahaş Holding diye bir firma var. Esenyurt belediyesi ile anlaşıp Esenyurta 40 milyon TL değerinde hastane yaptılar. Karşılığında ise bugünkü piyasa değeri 1 milyar TL olan devasa boyutlardaki Sembol Residence’ların yapıldığı arsayı hibe olarak aldılar.
 • Yani kıymetli kardeşlerim, bizlerin en az 500 milyon TL’lik değerini çaldılar (daha fazla ama ben masraflarını çok yüksek tuttum). Bu Bahaş Holding, amblemi şaha kalkmış at olan diğer Özyurtlar holdingle beraber Meydan Ardıçlı projesini de beraber yaptılar.
 • Bu da binin çok üzerinde daireden oluşan devasa bir proje. Sizin de tahmin edeceğiniz üzere imar oyunları ile sizlerin milyarlarca TL hakkınızı çaldılar. süslü sülüman ve onu cumhurbaşkanı yapmak isteyen klik, yeni kurulan bu ilçeyi finans sağlama yeri olarak kullanırken biraz sonra anlatacağım karanlık işlerini de buradan koordine ettiler.
 • Bahaş Holding yüklenici firma olarak Paşa Karadeniz’i görevlendirmiş olsa da tüm büyük projelerin sahipleri Bahaş Holding ve de iki ayrı Özyurtlar İnşaat grubudur.
 • Süslü süleymanın ekibinden olan eski belediye başkanı Ali Murat Alatepe, beni bütün Türkiye tanır namuslu olduğumu bilir diyerek tweet paylaştığında ne acıdır ki sadece dört kişi reetweet yapıp sekiz kişi beğeniyor. Vatandaşımız da onların kim olduğunu çok iyi biliyor.
 • Halkın çoğunluğunu oluşturan mağdur vatandaşlarımız, asgari ücret acaba 3 bin 500 TL olur mu diye beklerken bu harami yapısı yeni kurulan bu ilçeden milyarlarca doları ceplerine koyuyorlar. Kullandığı don parasını bile partisine ödettirecek kadar cimri olan doncu süleymanın bir önceki oturduğu ev Ardıçlı villalarındaydı.
 • Yani Özyurtların villalarıydı (yani süslü sülünün gizli kasası olan firma). Süslü sülü şu anda ise Kuzu Grup’a ait Spradon villalarında oturuyor. O projede normal villaların fiyatı 7 ya da 8 milyon TL.
 • Kuzu grubu hatırlarsınız, daha önceki paylaşımlarımda sadık soylu üzerinden süslü sülümanın gizli kasası olduğunu anlatmıştım. Kıymetli dostlarım, ülkemiz tehlike altında olduğunda milli mücadele verebilmek için sivil halkı örgütlemek gerektiğinde, halka silah dağıtarak sivil direniş oluşturma görevi Özel Harp Dairesi’ne aittir (daha önceki adı Seferberlik Tetkik Kuruludur.)
 • Öncelikle bu tip yapıların var olması gerektiğine inanan, Teşkilat-ı Mahsusa ruhunu savunan bir kişiyim. Şu ana kadar anlattıklarımın içinde en önemli bölüme geldik.
 • 15 Temmuzun hemen akabinde ülke genelinde demokrasi nöbetleri tutulurken ağustosun ilk haftasında Ekrem Gökçeker’den alınan, Özyurtların bünyesinde olan Renault beyaz Fluence marka arabayla, Esenyurt cumhuriyet meydanının arkasında karanlık bir sokakta (DAP hotelin arka tarafında) arabaya koyulan bir kasa kalaşnikof silah İstanbul Balat’a gitti.
 • Ak Parti İstanbul gençlik kolları başkanı olan Taha Ayhan’ın yardımcısı olan Osman Tomakin’e teslim edildi (Osman Tomakin siyah Passat araçla silahları teslim almaya geldi).
 • Bu araç Ak Parti gençlik kolları il başkanına tahsisli bir araçtı, herhangi bir polis uygulamasına girmesin diye. Osman Tomakin şu anda Ak Parti İstanbul gençlik kolları başkanıdır. Silahların olduğu kasa Esenyurt’tan gece 23:30 gibi yola çıktı.
 • Silahları getiren araçta Esenyurt Ak Parti gençlik kolları başkanı Abdülsebur Soğanlı ve de 15 Temmuz gazisi İçişleri Bakanlığı personeli Ahmet Onay vardı. Bu kişiye gazi olması dolayısıyla ben araba alıp hediye etmiştim. Kendisi sayın cumhurbaşkanımızın da sevdiği bir isimdir.
 • Silahlar Balat’ta Demir Kilise olarak bilinen Sveti Stefan Kilisesi’nin hizasındaki boş bir ara sokakta, gece 01:00 civarında siyah Passat’a yüklendi. O zamanki gençlik kolları başkanı Taha Ayhan şuanda İslam işbirliği teşkilatları gençlik kolları başkanlığını yapmaktadır.

Özel Harp Dairesi iddiası

 • Süslü süleyman, bu giden silahlar özel harp envanterine kayıtlı değiller. Devletin herhangi resmi bir birimine de kayıtlı değiller. Sen o tarihlerde Sosyal Çalışma ve Güvenlik Bakanlığı’ndaydın. 15 Temmuz’da kahramanlık rolleri oynarken TRT binası baskınına gittiğinde hepsinin elinde kalaşnikof marka silahlar olan birçok sivil şahıs vardı. Bu silahlar da devlet envanterine kayıtlı değil. Biraz önce anlattığım, dağılımı senin tarafından koordine edilen hiçbir silah da devlet envanterine kayıtlı değil.
 • Senin cumhurbaşkanı olmanı planlayan arkandaki şaibeli organizasyonla 15 Temmuz sonrasında da bu silahları dağıtmaya neden devam ettiniz? Öyle ya, bu silahları gerektiğinde dağıtma görevi Özel Harp Dairesi’ne ait.
 • Sana bir fırsat veriyorum, benim yalan söylediğimi kanıtlarsan bugüne kadar anlattığım her şeyin boşa çıkmasını kabul ediyorum. İsimlerini verdiğim bu kişilerin hts kayıtlarını ve o güne ait mobese kayıtlarını kamuoyuna açıklayın.

“İç savaş çıkarma amacının en büyük parçası”

 • Size söz veriyorum, eğer doğru çıkmazsa bugüne kadar yaptığım tüm iddialarımın hepsinden de vazgeçeceğim (daha önceki iddialarımın doğruluğu delillerle ispat edildiği halde). Ahmet Onay sen şerefli bir adamsın, bildiğin doğruları çık anlat.
 • Süslü süleyman, fetöcüler bu ülkenin en büyük düşmanı. Fakat senin de onlardan aşağıya kalır bir yanın yok. İnsanların milli ve dini duygularını tahrik edip iç savaş çıkarma amacının en büyük parçası,15 Temmuz sonrasında da el altından bir çok yapıya dağıttırdığın bu silahlardır.”