A3 Haber

WhatsApp’ta fotoğraf ve videolarda yeni dönem: “Bir kez görüntüle” seçeneği

WhatsApp’ta fotoğraf ve videolarda yeni dönem: “Bir kez görüntüle” seçeneği

WhatsApp’ta fotoğraf ve videolarda yeni dönem: “Bir kez görüntüle” seçeneği
Temmuz 11
17:25 2021

WhatsApp’a gelen yeni özellikle birlikte artık kullanıcıların gönderdiği fotoğraf ve videolar bir kez görüntülendikten sonra kaybolacak.

WhatsApp kullanıcılarına yeni bir özellik daha sundu. Haziran ayının sonlarında Android kullanıcıları için uygulamaya koyulan özellik, cuma günü iOS kullanıcıları için de kullanıma girdi. Buna göre artık fotoğraf ve video mesajlar kullanıcıların tercihine göre, bir kez görüntülendikten sonra kaybolabilecek. Ancak bu uygulama ekran görüntüsü almayı engellemiyor. WhatsApp da kaybolan içeriğin ekran görüntüsü alındığında bilgilendirme yapmayacak.

Bir kez görüntüle seçeneği 

Mesaj gönderilirken “Bir Kez Görüntüle” seçilirse, içerik gönderenin sohbetinden ve alıcının sohbetinden kaybolacak. Android kullanıcıları için özellik, grup sohbetleri için de geçerli olacak.

WABetaInfo’nun haberine göre, özelliğin sunulduğu mesajda, “Daha fazla gizlilik için, alıcı bir kez açtıktan sonra fotoğrafınız veya videonuz sohbetten kaybolacak. Unutmayın, insanlar her zaman ekran görüntüsü alabilir” ifadeleri yer alıyor.

“Ekran görüntüsü almayı engellemenin kusursuz bir yolu yok” 

Öte yandan, alıcıların kaybolan içeriğin ekran görüntülerini alması durumunda WhatsApp’ın kullanıcıları bilgilendirmeyeceğini de bildiriyor. Bunun nedeni, kullanıcıların ekran görüntüsü almalarını engellemenin kusursuz bir yolunun olmadığı ve bunu iddia etmenin kullanıcılara yanlış bir güvenlik hissi sunulacağı olarak açıklıyor.

WhatsApp CEO’su Will Cathcart ve Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, daha önce bu özellik üzerinde çalıştıklarını onaylamışlardı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER