A3 Haber

Hadi Özışık’tan sponsorlu PR çalışması: İmajını böyle düzeltmeye mi çalışıyor?

Hadi Özışık’tan sponsorlu PR çalışması: İmajını böyle düzeltmeye mi çalışıyor?

Hadi Özışık’tan sponsorlu PR çalışması: İmajını böyle düzeltmeye mi çalışıyor?
Temmuz 16
15:13 2021

Sedat Peker ile Süleyman Soylu arasında  yaptığı anlaşılan ve Peker’in telefon görüşmesini yayımladığı Hadi Özışık, sosyal medyada sponsorlu PR çalışmasına başladı. Özışık, çalıştığı kurumlardan kovulmasının ardından Youtube üzerinden yayınlarına devam ederken kendi adına açılan sayfanın sponsorlu gönderisi sosyal medyada dolaşıma girdi.  

A3Haber Merkezi| Organize suç örgütü lideri Sedat Peker ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında arabuluculuk yaptığı anlaşılınca ekranlardan uzaklaşan Hadi Özışık, sosyal medyada sponsorlu PR çalışmasına başladı.

Sedat Peker’in Twitter’da gazeteci Hadi Özışık’la olan ses kaydını yayınlamasının ardından tepki toplayan İnternethaber’in kurucusu Özışık’ın TV100’de yayınlanan “Sağlı Sollu” programındaki görevi sonlandırılmıştı. Kamuoyunun tepkisini çeken Özışık Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyeliğinden de çıkarılmıştı.

Hadi Özışık, kamuoyunda itibarını yitirmesinin ardından sosyal medyada sponsorlu PR çalışmasına başladı. Facebook üzerinde sponsorlu gönderi yayımlayan Hadi Özışık’ın imajını böyle düzelmeye çalıştığı şeklinde yorumlandı.

Ne olmuştu?

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Fatih Ertürk’ün Halk TV’de sunduğu Günün Raporu programında, “Süleyman Soylu’ya çok yakın bir gazeteci Sedat Peker ile bir görüşme gerçekleştirdi mi? Yaptığı görüşmede ‘Yeni videolar yayınlama. Bakanımız seninle ilgili bir şeyler söyleyecek ama sinirlenme, kapatalım bu işi’ dedi mi? Sonrasında Süleyman Soylu’nun Sedat Peker ile ilgili açıklamalarından sonra, Sedat Peker çektiği bir videoyu o gazeteciye yolladı mı? O gazeteci o videoyu Süleyman Soylu’ya izletti mi? Sonra dönüp Peker’e, ‘Aman bu videoyu yayınlama’ dedi mi demedi mi?” diye sordu.

Ardından Özışık, gazeteci Cüneyt Özdemir’e yaptığı açıklamada, “Süleyman Soylu’dan Sedat Peker’e mesaj götürmüşsem namussuzum, şerefsizim, alçağım” ifadelerini kullandı.

Hadi Özışık’ın açıklamalarından kısa bir süre sonra Sedat Peker, söz konusu görüşmenin videosunu yayınladı.

Hadi Özışık, yayımladığı son videoda isminin geçmesine ilişkin olarak Sedat Peker’e serzenişte bulunurken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüşmeye giden kişinin de Türkiye gazetesi yazarı kardeşi Süleyman Özışık olduğunu söyledi. Özışık’ın Peker’e Soylu ve oluşan gündeme ilişkin bilgi verdiği görülen videoda; sık sık “Sen haklısın” dediği dikkati çekti.

Twitter hesabından iki video paylaşan Peker, “İnternethaber sitesinin sahibi olan hadi Özışık – Süleyman Özışık kardeşler en yakınları olan Süleyman Soylu’yla benim aramda aracılık yaptıklarını yalanlamışlar, söyleyen şerefsizdir demişler. Ben kimseye hile yapmam, ancak kendimi de rezil duruma düşürmem. Anlatımlarımda ismi geçen herkesi uyarıyorum. Beni yalanlamayın, herkesi rezil ederim. Adam gibi dik duracağız. Yoksa yerle yeksan ederim!” dedi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER