A3 Haber

Adli Tıp AKP’li Ayvatoğlu’nun “pudra şekeri” savunması çürüdü: Kanında uyuşturucu madde bulgusu

Adli Tıp AKP’li Ayvatoğlu’nun “pudra şekeri” savunması çürüdü: Kanında uyuşturucu madde bulgusu

Adli Tıp AKP’li Ayvatoğlu’nun “pudra şekeri” savunması çürüdü: Kanında uyuşturucu madde bulgusu
Temmuz 26
18:36 2021

Adli tıp, AKP’li Kürşat Ayvatoğlu’nun “pudra şekeri” savunmasını çürüttü. Ayvatoğlu’ndan alınan örneklerden son altı ay içinde uyuşturucu madde kullandığı belirlendi.

AKP genel merkezinde çalışan Ayvatoğlu’nun bir araç içerisinde arkadaşlarıyla birlikte kokain çektiği görüntü sosyal medyada yayınlanmıştı. Bunun üzerine Ayvatoğlu gözaltına alınmış ve kendisini “Kokain değil, pudra şekeriydi” sözleriyle savunmuştu. Savunmasından sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Ayvatoğlu kamuoyunun yoğun tepkisi üzerine tekrar gözaltına alınmış ve bu kez ifadesinden kokain kullandığını itiraf etmişti.

Kanında uyuşturucu çıktı

DW’den Alican Uludağ’ın haberine göre Ayvatoğlu’ndan alınan kan, kıl ve idrar örnekleriyle ilgili inceleme raporu soruşturma dosyasına ulaştı. Adli tıpın gönderdiği rapora göre Ayvatoğlu’ndan alınan numunelerden ‘uyuşturucu madde’ çıktı.

Raporu dosyaya delil olarak koyan savcılık, Ayvatoğlu hakkında uyuşturucu madde kullanmak ve uyuşturucu madde kullanılmasını özendirmek suçlarından yedi yıldan 15 yıla kadar hapis cezası isteyecek.

Ne olmuştu?

Ayvatoğlu’nun lüks bir araç içerisinde arkadaşlarıyla birlikte kokain çektiği görüntülerin sosyal medyada yayınlanması gündem yaratmıştı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gözaltına alınan Ayvatoğlu’nun alınan ilk ifadesinde “Bu madde pudra şekeridir. Biz zaten arkadaş ortamında yabanca müzik dinlerken şaka, taklit amaçlı sanki uyuşturucu madde kullanıyormuşuz gibi yaparak eğleniyorduk. Bazen burundan sanki kokain çeker gibi bazen de esrarlı sigara içer gibi yapmış olduğumuz şakalar vardır. Ancak bugüne kadar yapmış olduğum bu şekildeki şakaları kesinlikle videoya çekmedik. Zaten bu görüntünün de benim haberim olmadan çekildiği aşikârdır. Benim kesinlikle hayatım boyunca kokain maddesi kullanmadım” demişti.

Şüpheli Ayvatoğlu, adli kontrol kararıyla serbest bırakılmıştı. Ancak kamuoyunun tepkisi üzerine Ayvatoğlu yeniden gözaltına alınmış ve bu kez ifadesinde kokain kullandığını kabul eden Ayvatoğlu, yakın dönemde uyuşturucu kullanmadığını öne sürmüş, görüntülerin iki yıl öncesine ait olduğunu savunmuştu. Savcılık ise ev hapsi kararı verilen Ayvatoğlu’nun doğruyu söyleyip söylemediğini anlamak için kan, kıl ve idrar örnekleri aldırmıştı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER