A3 Haber

İmamoğlu’ndan Tanju Özcan yorumu: “O söylemleri kabul etmiyorum”

İmamoğlu’ndan Tanju Özcan yorumu: “O söylemleri kabul etmiyorum”

İmamoğlu’ndan Tanju Özcan yorumu: “O söylemleri kabul etmiyorum”
Temmuz 28
09:48 2021

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sığınmacılara verilecek suyun 10 kat pahalı olacağını söyleyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’la ilgili “O tür söylemleri kabul etmiyorum” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın sığınmacılara yönelik tepki çeken açıklamaları hakkında konuştu. İmamoğlu, “O tür söylemleri kabul etmiyorum” değerlendirmesinde bulundu.

DW Türkçe’nin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, BM mültecilerden sorumlu masanın sorumlusuyla işbirliği yaptıklarını dile getirdi.

İmamoğlu, “Kaç milyon insana hizmet veriyoruz? Ulaşımla ilgili 15 milyon küsur, artı yolcusu, artı turisti diyoruz ama diğer rakamlara baktığınızda iki milyona doğru giden sığınmacı, mülteci ya da vatandaş olmuş olanlar gibi bazı yeni sayıları üstüne koyduğunuzda biz belki 18-19 milyona hizmet ediyoruz” dedi.

“5-6 milyona doğru…”

İmamoğlu, “Türkiye’de ne yazık ki durdurulamayan bir akım var. 5-6 milyon rakamlarına doğru gittiği tahmin edilen bir süreç var. Bu artık demografinin tümden değişimine giden bir altlık oluşturuyor. Bütün bunların temelden ele alınacağı bir dönemi oturup konuşmak zorundayız” diye konuştu.

“Siyasi ömürleri yetmeyecek” 

Kanalın başlayacağı öngörülen güzergahı ziyaret eden İmamoğlu, vatandaşların bu proje konusunda biliçlendiğine dikkat çekerek, Kanal İstanbul’a yönelik eleştirilerini de tekrarladı. İmamoğlu, “Kanal İstanbul olmayacak çünkü iktidarın ömrü buna yetmeyecek” dedi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER