A3 Haber

Meral Akşener partisinin oy oranını açıkladı

Meral Akşener partisinin oy oranını açıkladı
Temmuz 28
14:55 2021

Van ziyareti kapsamında gazetecilere açıklamalarda bulunan Akşener, araştırmalarda partisinin oy oranının yüzde 16 olarak görüldüğünü belirtti. Bu oranı yüzde 20’ye çıkarmak için tekrar yollara düştüğünü ve aşama aşama ilerlediklerini söyledi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Van’da esnaf ziyaretlerine başlamadan önce gazetecilerin sorularını yanıtladı. Akşener burada yaptığı açıklamalarda partisinin oy oranına ilişkin bilgi de verdi. Araştırmalarda partinin yüzde 16’ya çıktığını söyleyen Akşener, bu oranı yüzde 20’ye ulaştırmak için tekrar yollara düştüğünü belirtti. İkinci aşama için de startı Ahlat’ta verdiklerini aktardı.

“Bitlis’teki çetelere dikkat çektik”

Akşener konuşmasında, “Şimdi niye bugün buradayım? Bizim partimiz kuruldu, seçme gidildi ondan sonra 31 Mart geldi ve sonuçta bugün itibarı ile bizim partimizin bütün araştırmalarda ortalaması yüzde 16. Şimdi yüzde 16’lık bir partiyi yüzde 20’lik bir parti haline getirebilmek için yeniden yollara düşüyoruz, arkadaşlarımızla birlikte. Biz aşama aşama gidiyoruz, şimdi Bitlis merkezde bir sorun vardı onu Türkiye ille paylaştık, bütün televizyonlar verdiler, Bitlis’teki çetelere dikkat çektik. Ben burada bulunmadan geçemedim, şimdi ikinci aşama için de Ahlat’ta start veriyoruz” ifadelerine yer verdi.

Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

  • Ben Bitlis’te merkezi de Ahlat’ta partinin kurulduğu an sanırım bir hafta sonra buraya geldik. Parti burada kuruldu, resmiyeti Ahlat’ta yaptık. Sebebi şuydu, ben Anadolu’yu gezerken bir soru sormuştum Ahlat’a, Adilcevaz’a Tatvan’a ne kadar turist geliyor. Ahlat’a ve Adilcevaz’a hiç gelmediğini ekonomik olarak bir katkı olmadığını söylemişlerdi, buraya dikkat çekmek amaçlı, ekonomisine bir katkım olabilir miydi birincisi. Sonra bir ev kiraladım burada. Sonra Ahlat’a geldim bayramı burada geçirdim Türkiye’de duymayan da duydu. Sonra Cumhurbaşkanı geldi burada bir saray yaptırdı. Şimdi soruyorum başka ne isterseniz benden?
  • Bu netlikte söylüyorum bir siyasi partinin genel başkanı diyor ki Ahlat’ta ev tutacağım ve bayramı burada geçireceğim ve sözünü de tutuyor. Daha sonra yerelin dışına taştı ulusal televizyonlarda verildi Ahlat’a dikkat çekildi sonra Ahlat birden keşfedildi iyi bir şey yani. Sonra da Sayın Cumhurbaşkanı burada bir saray yaptı, niye yaptı demiyorum. Şimdi inşallah orada bayramların birini geçirir, orada çalışan insanların Ahlatlı olmasına dikkat ederler, Ahlatlı işsiz gençleri alırlar. Bu arada sarayı görmek için Ahlat’ı görmek için Türkiye’nin her tarafından Ahlat’a insanlar gelir böylece Ahlat’ın ve yan ilçelerin ekonomisi gelişir. Ben kendime böyle bir misyon çizmiştim çok şükür onunla ilgili bir mesafe aldık.