A3 Haber

AKP’li başkan işsizlikle ilgili yurttaşı suçladı: İnsanlar iş beğenmiyor, burası kesin

AKP’li başkan işsizlikle ilgili yurttaşı suçladı: İnsanlar iş beğenmiyor, burası kesin
Temmuz 30
23:09 2021

Türkiye’de işsizlik her geçen gün artarken AKP Eskişehir İl Başkanı Zihni Çalışkan, yurttaşı suçladı. Son günlerde kendisine iş için gelenden çok işçi için gelen işverenler olduğunu ileri süren AKP’li Çalışkan, “İnsanlar iş beğenmiyor, burası kesin” dedi.

Sözcü’nün aktardığı habere göre, herkesin devlet dairesinde iş istediğini belirten Çalışkan, çalışmak isteyene işin çok olduğunu, ancak insanların iş beğenmediğini iddia etti.

Çalışkan, çalışmak isteyene iş bulduklarını ancak son zamanlarda çalışacak işçi bulamadıklarını öne sürdü.

Son zamanlarda kendisine iş için değil işçi için işverenlerin geldiğini ifade eden Çalışkan, “Son günlerde iş için gelenden çok işçi için gelen işverenler var. Herkes masa başı iş istiyor. Devlet dairesinde çalışmak için bana geliyorlar. Devlet dairesinde işe girmenin kriterleri belli. Benim bu konuda yapabileceğim bir şey yok. Ama piyasada işçi arayan birçok firma var. Özel sektörde iş arayanlar varsa doğrudan bize başvurabilirler. Mutlaka işe yerleştiririz” dedi.

Çalışkan, şunları söyledi: “İnsanlar iş beğenmiyor, burası kesin. Temizlikçi arayan var. Kaynakçı alanında ciddi açık var. Herkes kaynakçı arıyor. Gaziantep’ten kaynakçı getirenler var. Günlüğü yaklaşık 1000 liraya Antep’ten kaynakçı getiriyor sanayici. Bizi eskiden iş arayanlar bulurdu, şimdi işçi arayan bize ulaşıyor. İş arayan bize gelsin. Hemen gelsin, yarın işbaşı yaptıralım.”