A3 Haber

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan “Konya katliamı” açıklaması: En kıymetli varlığımız Türk-Kürt kardeşliğidir

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan “Konya katliamı” açıklaması: En kıymetli varlığımız Türk-Kürt kardeşliğidir
Temmuz 31
17:24 2021

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Konya’da yedi kişinin hayatını kaybettiği katliam hakkında Twitter hesabından bir mesaj paylaştı.

Konya’da bir eve düzenlenen katliamda Dedeoğulları ailesinden yedi kişi yaşamını yitirdi, ev de ateşe verildi. Olayla ilgili 10 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Katliamla ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Sert ifadeler kullanan ve Türk – Kürt kardeşliğine vurgu yapan, Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Konya’dan korkunç bir katliam haberi aldık. Konu çok hassas olduğu için, detaylar netleşmeden konuşmak istemedim. Abdüllatif Şener Bey’in başkanlığındaki heyetimiz bölgede. Tespitler paylaşılacaktır. Yine de ileride olabilecek yeni provokasyonlarla ilgili düşüncelerimi paylaşayım.

En kıymetli varlığımız Türk-Kürt kardeşliğidir. Ülkemizin çok yükü var biliyorum; kardeş olanların beli bükülür, gönlü bükülmez. Kendini derin devlet olarak görme gafletine düşen çetelere sesleniyorum: Halkımızın kardeşliğini bozma çabanıza kesinlikle izin vermeyeceğiz!

Bu ülkenin geleceği için mücadele edecek milyonlarca Kuvay-i Milliyeci, vatansever var. Bu ülkeyi sokakta bulmadık biz. Bu iktidar da yolcudur! Ancak devletimiz bakidir ve devletimizi tüm kurumlarıyla birlikte yeniden ayağa kaldıracağız. Kardeşçe yaşadık ve yaşayacağız.”