A3 Haber

Milas’taki yangına ilişkin belediyeden korkutan açıklama: “Termik santral ilk defa böylesine tehdit altında…”

Milas’taki yangına ilişkin belediyeden korkutan açıklama: “Termik santral ilk defa böylesine tehdit altında…”
Ağustos 04
16:37 2021

Milas’taki yangın, Kemerköy Termik Santrali’ne 400 metre kadar yaklaştı. Milas Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, “Kemerköy Termik Santrali’ne çok yakın bir alanda alevler yükseldi. Evet doğru duydunuz, termik santral ilk defa böylesine tehdit altında” denildi.

Türkiye’nin birçok noktasında çıkan orman yangınları etkisini sürdürürken, Milas’taki yangın devam ediyor. Türkevleri Mahallesi’ndeki yangın, sarp ve kayalık arazide zaman zamanda yerleşim yeri yakınlarında etkisini sürdürüyor.

Rüzgarın da etkisiyle yayılan yangına, bölgede bulunan ekiplerce müdahale edilmeye çalışılıyor. Bazı ekipler ise yerleşimin yoğun olduğu alanlarda güvenlik amacıyla bekletiliyor.

Belediyeden korkutan açıklama

Milas Belediyesi tarafından yapılan açıklamada ise termik santralin ilk kez böylesine tehdit altında olduğu duyuruldu. Belediyenin açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

“Alevler yeniden başladı… Kemerköy Termik Santrali’ne çok yakın bir alanda alevler yükseldi. Evet doğru duydunuz, termik santral ilk defa böylesine tehdit altında…”

Milas Belediye Başkanı’ndan çağrı: Acil uçak istiyoruz!

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, bölgedeki yangının termik santrale dayandığını doğruladı.

Uçak talebinde bulunan Tokat, ”Yangın termik santrale, köye kadar dayandı. Sabahtan beri uçak diye didiniyoruz. Acil uçak istiyoruz” ifadelerini kullandı.