A3 Haber

Skandal sözler sarf eden AKP’li Belediye Başkanı’nın üç kardeşinin de Fethullahçılıktan yargılandığı ortaya çıktı

Skandal sözler sarf eden AKP’li Belediye Başkanı’nın üç kardeşinin de Fethullahçılıktan yargılandığı ortaya çıktı

Skandal sözler sarf eden AKP’li Belediye Başkanı’nın üç kardeşinin de Fethullahçılıktan yargılandığı ortaya çıktı
Ağustos 06
15:37 2021

Birçok yurttaş yangınlar nedeniyle evini kaybederken AKP’li Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren TOKİ evlerini överek, “Vatandaşlarımız keşke bizim de evimiz yansaydı diyecekler” sözleriyle skandala imza atmıştı. Açıklamalar sonrası gündeme oturan AKP’li Özeren’in üç kardeşinin de Fethullah Gülen cemaati ile olan bağlantısı nedeniyle yargılandığı ortaya çıktı.

Orman yangınında evleri kullanılamaz hale gelen yurttaşlar için TOKİ tarafından yapılacak evleri “Vatandaşlarımız keşke bizim de evimiz yansaydı diyecekler” diyerek öven AKP’li Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren, Türkiye gündemine oturmuştu. Skandal açıklama sonrasında özür dileyen Özeren, “Daha çok vurmak isteyen, muhalif kesimin vurmak istediği, incitmek istediği, bahaneyi bulup da saldırması gibi değerlendiriyorum” diye konuştu.

AKP’li Mehmet Özeren’in, Isparta Vali Yardımcısı iken cemaatten tutuklanıp serbest kalan bir kardeşi, öğretmenlik yaparken KHK ile görevden atılan bir kardeşi ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda binbaşıyken 292 sayılı KHK ile görevinden alınan bir kardeşi var…

İşte Mehmet Özeren’in skandal açıklamalarından bazıları…

Yangınlar sürerken yaptığı skandal açıklama aslında Özeren için şaşırılacak bir durum değil. Çünkü Özeren, daha önce yaptığı açıklamalarla gündeme oturmuştu. İşte onlardan bazıları…

2017 referandumuna ilişkin konuşan AKP’li Özeren, “Kurtuluş Savaşı’ndaki düşmanlarımız 16 Nisan’da referandumda hayır çıkması istiyorlar” demişti.

Mehmet Özeren 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde belediyenin ilan panosuna, “Camide namaz kılıp sandıkta HDP’ye oy veren Kürt benim kardeşim olamaz. Kardeşlik yüce bir makamdır, alçaktan kardeş olmaz. HDP’ye gönülsüz oy veren korkaktır, gönüllü oy veren alçaktır” şeklinde bir mesaj yayımlamıştı.

Eski Vali Yardımcısı kardeşi cemaatten tutuklanmıştı

Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren’in kardeşi Taceddin Özeren, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından gerçekleştirilen soruşturmada, Isparta Vali Yardımcısı iken İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden alınmıştı. Taceddin Özeren gözaltına alınmasının ardından çıkarıldığı mahkemece “anayasal düzene karşı işlenen suçlar” kapsamında 23 Temmuz 2016’da tutuklanmıştı.

Yaklaşık iki ay tutuklu kalan Taceddin Özeren, serbest bırakılmasının ardından 1 Aralık 2016’da Burdur Valiliği Hukuk Müşavirliği’ne atanmıştı.

Taceddin Özeren, 13 Kasım 2018’de evinde ölü bulunmuş ve ilk belirlemelere göre kalp krizi sonucu yaşamını yitirdiği belirtilmişti.

Başkanı olduğu dernek Meclis gündemine taşınmıştı

1 Mayıs 2013’te dönemin CHP Kırklareli Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Mehmet Siyam Kesimoğlu, Kırklareli Valiliği’nin ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteklediği “Sevgi Dünyamız Kültür Sanat ve Eğitim Derneği”nin faaliyetlerini Meclis gündemine taşımıştı.

“Sevgi Dünyamız Kültür Sanat ve Eğitim Derneği”nin başkanı Taceddin Özeren idi. CHP’li Kesimoğlu, derneğin birçok etkinliğinin Kırklareli Valiliği’nin ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün himayesiyle yürütüldüğünü iddia etmişti. Derneğin o dönem “Okumayı Sevdirme ve Kitap Kardeşliği” kampanyasıyla okullara Said-i Nursi kitaplarının da basıldığı Nesil Yayınevi’nden çıkan Vehbi Vakkasoğlu’nun “Akif Dede” isimli kitap dağıtıldığı ve öğretmenlere okutulması konusunda baskı yapıldığı ileri sürülmüştü.

Kesimoğlu dönemin Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın yanıtlaması istemiyle soru önergesi vermişti.

Öğretmen kardeşin de görevine son verilmişti

Öğretmen olan kardeşi Hamza Özeren, Fethullah Gülen cemaati ile bağlantısı olduğu gerekçesiyle 2017’de çıkan KHK ile görevinden alınmıştı.

Yunanistan’a kaçtı iddiası

Gündoğmuş ilçesinin yerel haber sitesi dün yayımladığı haberde, Hamza Özeren’in Yunanistan’a kaçtığını iddia etti.

Binbaşı kardeşi de Fethullahçılıktan ihraç edildi

AKP’li Belediye Başkanı Mehmet Özeren’in bir diğer kardeşi Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda binbaşı olarak görev yapan Fatih Özeren’in 2017’de yayımlanan 292 sayılı KHK ile TSK’den atıldığı ortaya çıktı.

AKP’li Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren’in Fethullah Gülen cemaatiyle bağlantısı ortaya çıkan üç kardeşinin ardından soruşturma geçirdiği iddia edilmişti.

AKP’li Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren’in Türkiye gündemine oturan skandal konuşması şu şekildeydi:

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER