A3 Haber

Yeşiller Partisi, Ümit Özdağ’a tanınan ayrıcalığı İçişleri Bakanı Soylu’ya sordu

Yeşiller Partisi, Ümit Özdağ’a tanınan ayrıcalığı İçişleri Bakanı Soylu’ya sordu
Ağustos 27
09:00 2021

Kuruluş belgelerini teslim etmelerinin üzerinden neredeyse bir yıl geçmesine rağmen partinin tüzel kişilik kazanması sekteye uğratılan Yeşiller Partisi’nin eş sözcüsü Koray Doğan Urbarlı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’a tanınan ayrıcalığı sordu. Özdağ, kısa sürede partisini kurmuş ve dün İçişleri Bakanlığı’nda işlemlerini sorunsuzca gerçekleştirmişti.

Hedeflerini “Dünyamızın iyice çıkmaza giren sorunlarına doğayı merkeze alan ve toplumların hiçbir ferdini geride bırakmayan somut ve gerçek çözümler üretmek” olarak tanımlayan Yeşiller, 21 Eylül 2020’de gerekli belgeleri İçişleri Bakanlığı’na teslim etti. Ancak partiye 11 aydır İçişleri Bakanlığı’nın “alındı” belgesini verilmedi.

Bağımsız milletvekili Özdağ’ın başkanlığındaki Zafer Partisi’nin kuruluş dilekçesi dün İçişleri Bakanlığı’na sunuldu.

Twitter hesabı üzerinden Özdağ’ın Zafer Partisi için verilen imzalı “alındı” belgesini paylaşan Yeşiller eş sözcüsü Urbarlı, şöyle dedi: “Bakın size bir çifte standardın belgesini göstereyim. Ümit Özdağ belgelerini teslim ediyor. Bir memur da değil, doğrudan genel sekreter o bizden aylardır sakladıkları alındı belgesini veri veriyor. Bu çifte standarda diyecek şeyiniz var mı Sayın Süleyman Soylu?”